Dva vědci zkoumají tajemství pradávné mimozemské entity. Místo nich ale poznají strašlivou cenu přežití v krutém vesmíru. (Netflix)

v.indruchova

Pěkná vizuální podívaní dnešních technologií. Myšlenka kterou možná něketří už známe z jedné strategické hry, Swarm připomínají Zergy. Pro mě skvěle ukazují touhu mnohých lidí ovládat a zneužít ostatní pro vlastní potřeby. Mnozí z nás vůbec nejsou na takové úrovni aby mohli rozhodovat o velkých věcech přesto to dělají, někdo kdo má titul profesor si myslí že má právo a schopnosti rozhodovat. S tím omezeným co víme přichází jen skáza a za sloužená detruktivní reakce. Dobré upozornění na toto téma pomocí příběhu, opět /zbytečné/ nadužívání krve. ()

PaTeXx

Kreativní myšlenka i vizualizace byly hlavními motivy tohoto okouzlujícího počinu, jehož idea zakončení byla v podstatě taková Millerova největší posedlost, která se ho drží zuby nehty - zánik lidské rasy. Závěr byl až moc otevřený. Přiznávám, že to působí spíše jako promo k novému celovečeráku. Dal bych za něj prachy do kina? To si kurva pište. ()

sysyphus

Uff, tak toto bolo obdobne silné ako epizóda "Beyond the Aquila Rift" z prvej série seriálu. Obzvlášť sa mi páčilo ako sa ten dej nečakane prehupol z harmónie do distópie. Zatiaľ počet silných epizód výrazne prevyšuje tie slabšie ... dúfam, že si takúto kvalitu seriál udrží ešte dlho, začínam ho mať totiž fakt rád. Plus do budúcna by som rád videl niečo obdobne temné aj v celovečernej stopáži. Na fronte, kde Cameronov Avatar skúma "svetlé" stránky galaktického kolonializmu má takýto materiál potenciál byť jeho solidnou distopickou protiváhou. ()

vimluk_CZ

V první chvíli mi dech sebrala animace. To prostředí vesmíru a všeho okolo je neuvěřitelné. Jako hlavní postavičku tu máme v podstatě Willa Smithe (nevím proč, ale fakt jsem ho tam ze začátku viděl :D) a neuvěřitelně velkolepý worldbuilding, který mě naprosto pohltil. Během těch 15ti minut jsem se opravdu přemístil do jiného světa. Když už jsem si říkal, že by to chtělo nějakou gradaci, o pár sekund později jsem ji dostal. Tomuto počinu tak chybí k naprosté dokonalosti jen to, že na tak obsáhlý a zajímavý svět těch 15minut nestačí. Klidně bych na to rád viděl něco delšího. Tenhle díl ve mě opravdu zanechal silný dojem. ()

Frajer42

Trochu divné, ale poměrně zajímavé a má to docela dobrou atmosféru. Souhlasím s většinou. Působí to tak trochu nedokončeným dojmem. Jako by sami tvůrci přesně nevěděli, co se tím vším snaží diváctvu sdělit. Respektive, sledovat průběh celého dílu a seznamovat se s funkcí a fungováním roje je výrazně lepší, než třeba závěrečná pointa. [70 %] ()