Dva dny před Vánoci přistihnou dvě děti ve svém obýváku podezřelého mladého muže, který se v obleku Santa Clause ochomýtá okolo jejich vánočního stromečku. Ve městě San Diego totiž v poslední době řádí takzvaný Vánoční lupič, který kradě dárky a vydělává na jejich opětovném prodeji. Mladého vetřelce zatknou policejní detektivové Norm Potter a Darryl Bedford. Jak se však ukáže, tento "zloděj" nic neukradl, naopak na místě činu několik nových hraček zanechal. Policistům se představí jako Chris Kringle - a každé malé dítě v Americe ví, že to je pravé jméno samotného Santa Clause. Tento muž je však prý Chris Kringle mladší, Santův syn. Jeho zatčením jsou nejhezčí svátky v roce ohroženy... (oficiálny text distribútora)

juta

Milá nenáročná Vánoční komedie, která sice nemůže sklízet úspěchy, ale otevře otázku, co je to vlastně "Duch Vánoc" a v malých doušcích dokáže člověka odprostit se od všedních starostí a nechat se naladit na vánoční atmosféru, i když se děj filmu odehrává ve slunném San Diegu. ()

ClayGirl

Hrůzostrašný film bez špetky vánoční nálady. Stojí to na zcivilnění Santy typu: "Otec mě nutí, abych pracoval v jeho firmě. K narozkám jsem dostal boží sáně ve sportovním provedení." a používají tam podivný cihloidní telefon, který robotickým hlasem říká: "Hodný!" nebo "Zlý". Ne že bych ho nějak zbožňovala, ale Santa už není Santou, když ho zbavíte té kouzelné tajemnosti. ()

kajda.l odpad!

Co je to duch Vánoc? Ach ano, to je to, když někdo něco pro někoho udělá a nic za to nechce (jako třeba, že "zhulenej" soudce pošle Santova synátora místo za katr, na "domácí vězení" do domu jeho obhájkyně). Chjo, nejspíš vrhnu..nemám nic proti nejen americkým Vánočním filmům, ale tohle byla těžká rána do divákovy snesitelnosti a nemyslím si, že za to může můj cynismus a řekněme velmi vlažný přístup k svátkům Vánočním. Můj první (doufám poslední) letošní, poctivý Vánoční odpádek. ()