Odwróceni. Ojcowie i córki

Poľsko, 2019, 5 h 38 min (Minutáž: 40–44 min)

Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Joanna Balas, Eliza Rycembel, Tomasz Schuchardt, Bartosz Bielenia, Janusz Chabior, Anna Dereszowska (viac)

Uplynulo niekoľko rokov a Blacha (Robert Wieckiewicz) so Sikorom (Artur Zmijewski) už dávno so sebou nemajú kontakt. Bývalý gangster sa dal na spisovateľskú dráhu, vyšlo mu niekoľko úspešných bestsellerov o mafii, začal podnikať a dal si život do poriadku. Jeho dcéra Kasia (Eliza Rycembel) ukončila úspešne právo. Sikora je na dôchodku a v jeho stopách pokračuje teraz dcéra Lidka (Joanna Balasz).  Svoje si odsedeli i gangsteri pruszkowského gangu, ktorí sú už na slobode. Avšak séria brutálnych vrážd, ktoré vyšetruje práve Sikorova dcéra Lidka a ktoré majú zrejme prepojenie na minulosť Sikoru a Blachu spôsobí, že sa obaja opäť po rokoch musia stretnúť a spojiť spolu sily, aby prežili. Popritom sa zdá, že dcéry oboch hlavných hrdinov trpia za hriechy svojich otcov. (sochoking)

sochoking

Vynikajúce pokračovanie seriálu Odwróceni  z 2007 roku o polišovi a mafiánovi, ktorí sa musia spolu spojiť, aby zostali nažive. Záverečné rozuzlenie bolo absolútne neočakávané! Keby sa chcel Jan Holoubek pustiť ešte tak do trojky, nepovedal by som veru nič. ()

• Natáčalo sa vo Varšave a okolí a v regióne Suwałki (Augustów, Stańczyki). Obdobie natáčania trvalo od 29. augusta do 6. decembra 2018. (Arsenal83)