Villém Tell

• Francúzsko Guillaume Tell (viac)
Francúzsko / Veľká Británia / USA, (1987–1989), 30 h (Minutáž: 25 min)

Tvorcovia:

Anthony Horowitz

Kamera:

Roland Dantigny

Will Lyman, Jeremy Clyde, Nick Brimble, David Barry Gray, Dana Barron, Guy Rolfe, Robert Addie, Andrée Bernard, Brian Blessed, Roger Ashton-Griffiths (viac)

Nespoutaný středověký hrdina, chránící dobro a věčně se ohánějící svou kuší, vás zavede do temných hlubin lesů, omámí chladem kamenných hradů a okouzlí svým smyslem pro spravedlnost. Vy, kdož rádi proplouváte rytířskými vodami lásky a dobrodružství, si přijdete na své, skromný zbojník vás zve do "svého" království vznešených atributů. (Sfinkter)

Anderas

I tenhle seriál patří k těm, jejichž úvodní píseň si budu pamatovat do smrti. A kuši, tu jsem si vyráběl prakticky z čehokoliv, z kolíčků, klacků, destiček, Lego(TM) kostek, papíru, trubek a už ani nevím z čeho dalšího. Taky jsem je pak prodával klukům v okolí:-) No a když udělá své i ultrasilná nostalgie, má ve výsledku cenu cokoliv dalšího dodávat? ()

T2

Toto bolo pre mňa keď to bežalo v TV veľké žrádlo a nemohol som vynechať ani jeden diel, samozrejme že ďalšie série už nemali také grády ako prvá ale tak to býva u každého seriálu, že úroveň postupne klesá.... Vždy som mal rád dobrodružné filmy ako Robin Hood a Willem Tell bol v obľúbenosti hneď za ním. /80%/ ()

Trevor

Svojho času povinnosť pred obrazovkou, spolu s Robinom Hoodom asi to najlepšie čo dieťa v našej televízii (teda chlapec) mohlo vidieť. Samozrejme ešte tu boli Četnické humoresky, Dobrodružstvá kriminalistiky, Hříšni lidé města pražského ale Robin a William Tell boli nepochybne legendy. A aj jablko na hlave trafené kušou...aj taký detail človeku ostane v pamäti po takmer 30 rokoch... ()

Zagros

Jedna ze seriálových klasik mého dětství. Frčel Robin Hood a proč nevyužít a nezpracovat další podobnou legendu? Zpracování se vcelku povedlo - přiměřená akce, sympatický hlavní hrdina a poutavá úvodní znělka. Navíc jsem si po vzoru hlavního hrdiny vyráběl nějaký čas doma kuše. :-) Zasloužené tři hvězdy. ()