Po životě - Série 3

(séria)
všetky plagáty

Tony už sice není takový agresivní mrzout jako dřív, ale pořád se mu nedaří zaplnit prázdnotu, kterou v něm zanechala smrt milované manželky. (Netflix)

BoXBe

Mám Rickyho přístup rád. Jakmile pustil další video s manželkou, došla mi trpělivost a přeskakoval jsem. Možná to byl cíl, ale už jsem necítil lítost, ale zmar. Nebyl tam za mě žádný posun u nikoho. Je fajn, že snad byli ve finále happy, ale vody zůstaly brutálně stojaté. Nejvíce nosné byla sportovní klání a nepovedená rande. Naopak vtípky postavené na bizarnosti a nechutnostech už moc nebavily... ()

Malarkey

Pokud se Vám líbily předchozí dvě série, což je předpoklad, abyste si pustili i třetí, tak budete spokojeni. Není v ní totiž nic zásadně nového. Hlavní postava se opět utápí v depresi, v okolí všudypřítomný covid, pár nových postav, které jsou opět fajn, a jakýs takýs zakončení celého seriálu, které v podstatě jde proti zdi s ničím, což je vlastně škoda, ale dá se to přežít. Humor seriálu a atmosféra anglického maloměsta, které jsou největší devizou seriálu, jsou tu pořád na úrovni, takže to seriálu rádi odpustíte. Čtvrtou sérii bych nicméně klidně uvítal. ()

Dan9K

Moc nechápu, proč tohle vzniklo. Druhá řada měla ještě ten smysl, že reálně posouvala děj i psychiku hlavního protagonisty dál. Změnil se i celkový přístup k humoru i dramatu. Ve třetí sérii se nestane vůbec nic a a není tam žádná změna oproti druhé sérii. Jediné, čím seriál nadále boduje, jsou ony víceméně samostatné scénky, kdy se Ricky obvykle dělá srandu z něčeho, co ho sere. Ricky Gervais je jeden z mála lidí, kteří uvažují prakticky stejně jako já, v podstatě takřka ve všem, takže pro mě je to stále příjemné sledovat, ale mnohem radši bych byl, kdyby Ricky rozjel spíše zase něco nového, než abych se znovu po roce vracel k příběhu, který vnímám už jako dávno uzavřený. ()

Arsenal83

Tretiu sériu poňal Ricky opäť tým istým štýlom. Spústa sarkazmu a irónie a na záver veľmi citlivé témy. Škoda, že niekedy tu tie vtipy boli až príliš presexualizované. Ale inak super projekt, ktorý nestratil skoro vôbec na kvalite. ()

Necrotongue

Depresivní Tony se potřetí vrátil na místo činu, a přes mé velké obavy se mu i tento pokus poměrně vydařil. Druhá sezóna mě připravila na značné úbytky v oblasti humoru (proto ty obavy), ale přestože třetí řada ani náhodou nedosáhla kvalit té první, nemám důvod pro to, abych ji nějak ošklivě ztrhal. K mému vlastnímu překvapení jsem se v závěru dokázal naladit i na ty vážnější tóny a vcelku jsem si to užil. / Poučení: Jo, jo, život je pořád svině. ()

mm13

Veru, stačilo. Pekne nám to, čo do obnaženosti strápených ľudských duší, vygradovalo. Zdarné finále, hurá späť k stand-upom. Dúfam, že prídu, a som zvedavý, čo prinesú. ()

ScarPoul

Mal som po slabšej druhej sérií obavy. Musím ale povedať, že Ricky prekvapil. Netlačí na pílu a emócie podáva postupne. To, že tu absentujú pre mňa dve zaujímavé postavy ( Sandy a Roxy) je škoda. Pre mňa dosť veľká a do určitej miery ma mrzelo, že tieto dve postupne budované charaktery nedostali priestor pre správne ukončenie ich životných ciest. Mimo to sú ale vedľajšie postavy tým najsilnejším, čo seriál má. Ricky sa stále točí v emočnom kruhu a od prvej série neponúka nič nové. Ale je lepidlom pre všetky osudy v mestečku a tie zaujímavé sú. Koniec je správne dojemný a zároveň je tretia séria aj plná pekných vtipov. Ale ako vravím, netlačí to na pílu. Dôstojné zakončenie seriálu, ktorý nie je tým najlepším čo Ricky spravil, ale haniť ho za to určite netreba. 3 - 80% ()

PauloZ

Ztratili jsme tu pár povedených postav což je škoda. Pořád to ale parádně baví. Třetí řada je vlastně i o dost vážnější a emocně hlubší s velice hezkým a finále. ()

agentmiky

Tak dovršení této seriálové trilogie mám konečně za sebou! Za sebe tedy musím říct, že Ricky Gervais vytvořil něco, co ve mně bude rezonovat ještě hodně dlouhou dobu. Příběhy obyčejných lidí zasazené do venkovského městečka někde v Anglii nemusí na první dobrou znít moc lákavě, ale to perfektní skloubení mnoha žánrů a excelentní výkon hlavního představitele Tonyho mě osobně utvrdily v tom, že tady jsem naopak natrefil na zlatou žílu! Třetí řada se nese v podobném duchu jak předchozí dvě, totiž se zde mixují scény plné radosti a neskutečně vtipně podaných situací se momenty, které mě emocionálně roztrhaly na milion kousíčků. V tomhle duchu vévodí především poslední díl, kdy ani jedno oko nezůstalo suché. A ač se to lidem nemusí líbit, což naprosto chápu, tak tento projekt autoři v závěru zakončili nejlépe, jak mohli. Děkuji moc, Ricky! Podle mě se k After Life v budoucnu někdy vrátím :) Za mě třetí řada 9/10 ()

M.i.k.e

pokud tahle série celý After Life uzavřela,pak je to rozloučení důstojné a za mě je třetí řada nejlepší.Tentokrát dokonce i přibyla trocha toho Gervaisovského humoru a spolu se všemi těmi vedlejšími a mnohdy bizarními figurkami to jako celek funguje.Co mě trochu mrzí je vývoj samotného Tonyho,který se za všechny tři série nikam moc neposunul (určitě ne tak jak bych čekal) a lehce se to zlomí až v úplném závěru.Na druhou stranu se to ovšem velmi těžko hodnotí ve chvíli kdy jsem si žádnou podobnou tragédií - naštěstí - neprošel.Rickyho budu mít i nadále raději v jeho komediální až na dřeň poloze,ale za to jak zvládnul napsat,zrežírovat a zahrát takhle místy emočně silné drama a přesto mu dodat humor si zaslouží uznání...80% ()

jedna_vrana

Ricky, mojich 5 hviezdičiek je z úcty k posolstvu. Bolo to ako vždy výborné, plné emócií a postáv, nad ktorými sa zamýšľate, plačete a smejete sa zároveň. Moja výhrada: dúfam, že toto bola posledná séria, lebo ten motív oplakávania manželky sa mi už zunoval. ()

ZeroCZ1233

První série rozjela skvělou černohumornou komedii o truchlení, uzavřenosti, životní vyprázdněnosti a snaze se postavit zpět na vlastní nohy a něco znamenat. Druhá série na to sice hůř, ale pořád stále dobře navázala a udržela se v kolejích zlého humoru, který je pro Rickyho tak typický. Třetí a závěrečná série je však dno, na které jsem myslel, že se Ricky se svým projektem nikdy nedostane. Z dříve drsného, nekompromisního a schválně trapného humoru tu zůstala jen ta trapnost, avšak ne ta vtipná trapnost, ale ta trapnost, která člověka užírá k smrti tou neskutečnou pokleslostí rádoby vtipných momentů. I scénáristicky se Ricky dostal do velmi slepé uličky. Dějová linie, která má uzavřít celý seriál tu přešlapuje na místě, hlavní hrdina působí jako kdyby na něj události předchozí série neměly žádný vliv, takže dělá neustále to stejné, kouká na videa své ženy z dob, kdy byli všichni šťastní a naživu, párkrát se pousměje, občas ukápne slzu a… to je vše. Ostatní postavy také zabředly do bažiny průměru, karikaturní figurky to jsou stále, ale jejich příběhové oblouky plné výše zmíněného trapného humoru buď nikam nevedou a když náhodou ano, tak buď nekončí, nebo skončí scenáristicky nejvíce jednoduchou alternativou, která se zrovna nabízela. Smutné zklamání a ještě smutnější konec něčeho, co mělo na začátku všechno a z čeho nezbylo skoro nic. ()

fabecc1222

Mám s třetí sérii dva větší problémy. První je v tom, že hned několik postav z předchozích řad se tu vůbec nevyskytuje, a jejich příběh je tam zpravidla vyřešen v rámci jednoho dialogu. Druhý problém se pojí s tím, že třetí řada je vesměs zase o tom samém,co předchozí dvě. Tony je na začátku kretén, a postupně si uvědomuje svoje chování. Kdyby byl zbytek série jako poslední díl, tak je opět bezchybný, ale takto je to nejslabší část celku. ()

Sdoom

Ricky udržel i ve 3. sérii laťku vysoko, a tak tu máme zas 6 svižných dílů se známým ansámblem, který se opět potýká s běžnými i méně běžnými životními starostmi. Pokud to je série poslední, tak za mě ok. (Netflix 4k, orig.) ()

Devadesát Dva

Něco, co jde zakončit normálně a bez patosu se nevidí každý den. 'After Life' se ve finální sérii loučí s až transcedentálním koncem, a jak jinak, nezměrně sympatickým náhledem na život. Gervais dal dohromady neskutečně vibe minisérii o ztrátě a přijetí. Zvláštní zkušenost, kterou jsem ale nemohl trefit ve víc správný čas a zároveň to celé dát během jednoho týdne. ()

Hanys_

Bavilo víc než s2. Možná rozpoložením, nevím - každopádně humor zase ostrý jako břitva "vypadáš jako Maradona, ale po smrti." A ikdyž chybí pár postav, tak některé dostávají víc prostoru a je to ku prospěchu (Kath, Brian!). Uvítal bych i s4, ale pokud to takhle Ricky ukončí, tak rozhodně za ten melancholický poslední díl palec nahoru. 7.5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD