Autobiografický film o legende kanadského hokeja, brankárovi Terrym Sawchukovi, nám dovolí nazrieť do nielen jeho osobného života, ale aj do sveta vrcholového športu, a priblíži nám všetky jeho úspechy a pády... Terrance Gordon Sawchuk bol kanadský profesionálny hokejový brankár, ktorý od roku 1947 hral 21 sezón v NHL pre Detroit Red Wings, Boston Bruins,Toronto Maple Leafs, Los Angeles Kings a pre New York Rangers. Vyhral Calderovu trofej, štyrikrát Vezinovu trofej a stal sa štvornásobným šampiónom Stanleyho pohára. Uviedli ho do hokejovej siene slávy. Ani tri desaťročia po jeho smrti nebol zoznam jeho rekordov prekonaný. Počas svojej kariéry utrpel veľa zranení. Na tvári mal 400 stehov a do roku 1962 chytal bez masky. Naposledy stál na ľade 14. apríla 1970. (TV JOJ)

zette

Bohuzel, druhy "The Rocket" se nekona. Film pusobi strasne levnym dojmem. Sawchuk sice dlouho nezil, ale jeho kariera a soukromy zivot by si zaslouzil lepsi pojeti. Co chvalim, tak podobu s hercem a hokejovy namet. Ale kanadskou filmovou tvorbu hodnotim jako jednu z nejhorsich, minimalne v zapadni kulture. Tak jsem nic moc necekal a vzhledem k obsahu, pridavam treti hvezdicku. ()

Wishkah

Téma zajímavé, herec v hlavní roli typově skvěle vybraný a…no to je tak všechno. Nepamatuju, kdy naposled jsem viděl film, který tak zoufale postrádá jakoukoli atmosféru. Navíc to zpracováni jakoby hraný dokument. No nevím. Život Terry Sawchuka by zasloužil mnohem lepší zpracování, než tehhle nudný, nahnědlý, nevýrazný pokus o dokudrama ()

curil

I když mám o mnohem více raději fotbal než hokej, na částečně životopisný film o legendě NHL jsem se podíval s velkým zájmem. Pěkně zmapovaná kariéra, cestování po klubech NHL, problémy s alkoholem. Líbily se mi vsuvky s titulky a bilancí dalších slavných hokejistů např. Gordie Howe. Brankář je známý i u nás, pamatuji jak před mnoha a mnoha lety byla několikrát k vidění v českých novinách a časopisech jeho zjizvená tvář s neskutečným počtem štychů jako kuriozita. ()

ghatos

Naznačené temné stíny na duši vykreslují Terryho jako utaženého a hlavně vnitřní agresí formovaného člověka, který přišel odnikud z dalekého severu, což tak nějak indukuje sebezničující prvky. Jizvy na těle i na duši, který nikdo netuší + existenční tlak... (starý) sportovní svět. Není to zlé, ale nedaří se úplně dotáhnout různé linky příběhu a také dramaticky je to podprůměr. 54%. ()

lundgren86

Jako fajnšmekr jsem byl nadšen, že se o legendárním Terrym natočil film. Ale ve finále jsem byl spíše zklamaný. Neautentičnost dresů je zkrátka malér... Vůbec mě to extra nevtáhlo do té doby tak jako třeba Rocket nebo z jiného odvětví Těžká váha... a pak jsem hnidopich na nepřesnosti. Záměna Calderovo trofeje a poháru, to je ještě chyba dabingu, ale... černý hokejista v Bostonu byl špatně, asi o dva roky se O'Ree se Sawchukem minul... scéna kde jde Sawchuk do brány na pár sekund za Giacoma? Podle gamelogu na stránkách NHL další ptákovina, poslední zápas regulérně Terry odchytal celý. A osobně mě zklamal třeba okamžik, kdy Gordie Howe sedl v šatně vedle uvadajícího pijícího Sawchuka a já čekal charismatickou motivační řeč ve stylu Rockyho Balboy, ale Gordie se ve finále jen Terryho zeptal, jestli nechce do hospody a pak se nechal odmítnout a odehnat... je to škoda, s větším budgetem by film o Sawchukovi byl větší jízda. Asi se všichni tvůrci snažili, neříkám, že to za shlédnutí nestojí, ale určitě se mi to nevejde mezi hokejové filmy, které považuji za TOP. Jinak souhlas, herec v hlavní roli vybrán dobře. ()

• Natáčelo se v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)
  • Během působení v Boston Bruins ve filmu vystupuje spoluhráč černé pleti. Ve skutečnosti Sawchuk (Mark O'Brien) v Bostonu působil v letech 1955–1957. První černošský hráč v lize Willie O'Ree debutoval sice za Boston, ale až v lednu v sezóně 1957/58, kdy již byl Sawchuk zpátky v Detroitu. (lundgren86)
  • Ve filmu Terry Sawchuk (Mark O'Brien) ve svém posledním zápase před smrtí na pár sekund vystřídá jedničku New York Rangers Eda Giacomina, který si odpočine a brankáři se opět vymění. Ve skutečnosti ale Sawchuk naposledy chytal 14. března 1970 na ledě Chicago Blackhawks celé utkání. Pravdou je, že derniéra nebyla povedená – sedmkrát inkasoval. (lundgren86)