Zóna soumraku

Kolébka temnoty (E05)

(epizóda)
  • Kanada Cradle of Darkness (viac)

Mr.Apache

Za pointu tohoto dílu by se nemusel stydět ani sám Serling. Navíc to má v hlavní roli půvabnou a slavnou (i když mě zcela neznámou) blondýnku. Která zabije malé dítě. (!) A i s tímhle podstatným detailem si tvůrci poradili velmi chytře, takže bdělá cenzura musela evidentně přimhouřit oči. Co tuto epizodu sráží na moje (možná trochu přísné) tři hvězdičky, je způsob, jakým tvůrci vyřešili fakt, že se děj odehrává v Německu. Prostě nechali herce mluvit anglicky, ovšem se silným německým přízvukem. Podobně byla v osmdesátkovém revivalu Zóny řešena epizoda, odehrávající se v Rusku. A iritovala mě tím úplně stejně. Ale možná mé hodnocení nakonec nesrazilo do průměru ani tak tohle, jako spíš uvědomění si faktu, že ona mistrovská pointa je vlastně to jediné, na čem Cradle of Darkness stojí. Což samo o sobě nestačí, abyste měli chuť se na to dívat znovu. A to u těch kvalitních TZ epizod máte vždycky. (Tedy alespoň někteří z nás to mají.) A ne, ani ona půvabná blondýnka člověka k dalšímu zhlédnutí prostě nepřesvědčí. ()