Ostrov snov

• Slovensko Fantasy Island (viac)

Fantasy Island je odľahlý luxusný rezort, v ktorom záhadný pán Roarke mení tajné sny svojich klientov na skutočnosť. No keď sa zo snov stanú nočné mory, hostia zisťujú, že tento ostrov má od tropického raja viac než ďaleko... (Itafilm)

silentname

Toto bude zložité. Každopádne je niečo potrebné si k "Fantasy Island" povedať. Začal by som tým, že keď som sa o filme dozvedel, videl som námet a prvý trailer, celkom som sa na film navnadil. Bol som zvedavý ako dokáže niekto využiť potenciál toho nápadu. Potom som si ale uvedomil, že sa k filmu dostali tí istí ľudia, ktorí urobili "Truth Or Dare" a moje očakávania vysoko klesli. A príchod recenzií moc nepomohol. Napriek tomu som ale filmu dal šancu. Chcel som dúfať, že možno budem jeden z tých ľudí, ktorí film ocenia. A budem tu za divného, ale spokojný. To by mi nevadilo. A dokonca som mal počas prvej hodiny pocit, že film nebude až tak zlý. Príbehové línie sa začínali budovať, spoznával som postavy, ich želania a niektoré boli celkom zaujímavé. Najlepší príbeh si podľa mňa vychytili Maggie Q a Austin Stowell. To boli postavy, ktoré som chcel sledovať. Keď sa dej upriamil na našich dvoch bratov v ich super baráku, tak som prevracal oči a čakal kedy sa odtiaľ dostaneme preč a v prípade Lucy Hale a Portie Doubleday, tam som nejako vnútorne necítil nič. Viac-menej nezaujímavé. Michael Peña bol podľa mňa trošku zvláštnou voľbou do role majiteľa ostrova, ale dokázal som si na neho zvyknúť. Plus ten nápad to dokázal celkom pretláčať. A tak to išlo prvú hodinu. Nebol som nadšený, ale film bol pozerateľný a celkom som si to užíval bez nejakých väčších problémov. S výnimkou toho, že by to mohlo byť strašidelnejšie, nakoľko je to klasifikované ako horor. Potom sa však na druhú polovicu filmu naši hrdinovia stretnú. Pochopia, že to celé je hlbšie, a že ostrov ich chce všetkých pokope. A od toho momentu to ide dole vodou. Aby som to upresnil, nevadila mi pôvodná idea filmu. A temná stránka ostrova mi vôbec nevadila. No film musí mať ešte jeden záverečný zvrat, ktorý príde absolútne odnikiaľ, nemá nijakú logiku a všetko čo film budoval absolútne zakope. Najhorší zvrat od čias "Shut In". A samozrejme nám ako divákom tým napľuje do tváre. Nebudem to spoilovať (hoci by som to úprimne veľmi chcel), no film v tom momente spáchal harakiri. Pretože s tým ako plynul počas prvej hodiny to nemá žiadnu logiku. Čo si z toho mám vziať? Prečo robiť veci komplikovane, keď sa dajú robiť jednoducho? Ja vám poviem prečo. Lebo Jeff Wadlow a jeho tím nevedia napísať scenár normálne. Musia do toho dať prekvapenie a potom sa máme tváriť, že to tak bolo od začiatku. Kiež by nám dal film aspoň nejaké indície k tomu, že to celé tak mohlo byť. Kiež by sme to mohli nejako pochopiť z dialógov. Čohokoľvek. Proste nič. Len zrazu sa tak tvorcovia rozhodnú, tak zrazu sa to tak stane. A vďaka tomu som na film nakoniec celkom naštvaný. Lebo v jednom momente som mu začínal trošku veriť. No potom sme došli k šialenému zvratu, ktorý všetko zabil. Keď som bol v polke filmu, uvažoval som o hodnotení okolo C+C. Nič výnimočné, ale uspokojivé. Na konci filmu sa situácia výrazne zmenila. Hodnotenie: D ()

mzss1

(30%) Viděno v kině. Ach jo, jsem fakt debil, že já na to šel! Ani v slabší průměr to nedopadlo. A to mi předchozí záležitost od tohoto režiséra, Truth or Dare docela sedla. Zde mohu ocenit jen jisté nápady a vcelku zdařilou pointu ke konci. Sice nebyla moc šokující, ale aspoň nebyla pitomá a měla hlavu a patu. Celkově zde skoro nic nefungovalo. Atmosféra nulová. Herci hráli nepřesvědčivě. Hudba nevýrazná. Rádoby napínavé scény nic moc. Ani ta hlavní Lucy Hale mě zde nebavila (ve filmu Truth or Dare mě zaujala víc). Myslel jsem, že dám nakonec jen 1*, ale přeci to nějakou tu celkovou úroveň mělo. Tak se nakonec slituji v nejslabší 2*. Vlastně můžu zde pochválit pouze Maggie Q, jejíž role mě docela bavila a i ta její dějové linie. Linie těch ostatních postav mě nebavila, až na závěrečné rozuzlení tedy. Víc k tomu asi dodávat nemusím, strašná slabota a hlavně jsem měl pocit, že to sleduju 4 hodiny. ()

kingik

Invenční hrátky s hororovými i méně hororovými fantaziemi. Účastníci zájezdu na ostrově splněných přání jsou rozmanití, načež i jejich fantazie jsou různého druhu. Někdo si chce i po letech zaprcat s kakaovým doutníkem, jako třeba Maggie Q, jiná by se ráda pomstila dávnému školnímu tyranovi, jako třeba Lucy Hale, někdo ze zúčastněných mužů preferuje hru na vojáky a duo s pochybnou sexuální orientací by zase rádo mělo všechno na světě. Na tajemném ostrově, jehož správcem je stejně tajemný Michael Peña, si dalo dostaveníčko pět šťastlivců, které iniciátor tohoto osvěžujícího nápadu z hororového hlediska poněkud šetří. Celá slibovaná tryzna má poměrně krotký průběh, tudíž z hlediska gore se zde nevyskytuje nic abnormálně nechutného na pohled a ani úspěšné močení do peřin coby následek vyvolání noční můry žádný z diváků hned tak neprodělá. Nicméně přece jen se pořád ve filmu něco děje, pořád se něco horlivě řeší a výrazně tomu pomáhá trefné herecké obsazení. Lucy Hale a Maggie Q jsou jasné magnety pro pánské publikum. A leckterý nositel trenek nepohrdne ani blond přírůstkem Portia Doubleday. Ženská část osazenstva má zjevně navrch ve zvučnosti jmen své hrdé kategorie B. Jména Austin Stowell, Jimmy O Yang a Ryan Hansen si ještě nějaký ten film budou muset počkat než definitivně prorazí k (českému) publiku. A budou to mít o to těžší, neb poslední dva jmenovaní tvoří jakési dementní bratrské duo, ve všech ohledech otravné a určené k fyzické likvidaci. Jeff Wadlow se specializuje na scénáře, které většinou vždy alespoň minimálně zavánějí něčím neotřelým, osvěžujícím a troufají si vybočit z klišoidních řad. A to platí i v tomto případě, ačkoliv se doporučuje moc nezapínat mozkovnu. Trochu víc se zamyslet nad dějem, jeho nedomyšlenostmi a jeho průběhem by znamenalo pro tento film jasné k.o., takže je mnohem lepší přijmout jeho škádlivou multižánrovou hru na (možná) překvapení, pokusit se být vyjevený z těžkopádného rozuzlení a tvářit se, že se to režírujícímu Wadlowovi podařilo sjednotit v kompaktní celek, což se mu nepodařilo, ale radost bych mu nechtěl kazit. Ono to skoro vypadá, že produkující Blumhouse do toho stříkl pár finančních injekcí, aby leckteré scény a scenérie měly dobrou fazonu, takže se hned tak nestane, že Wadlow už k režii nebude připuštěn. Jeho smysl pro bující originální tvůrčí přebujelost neutuchá a jeho záměr pobavit zas a znova u mě fungoval lépe než poněkud kostrbatě překombinované vysvětlivky stran funkčnosti ostrova. V každém případě se jedná o poměrně zvláštní počin, který má své invenční přednosti, ovšem neodbourala se určitá nedotaženost a křečovitost v určitých fázích vyprávění, což se přehlédnout nedá. Nápad ovšem zajímavý a celkem poutavá byla i zvolená forma. 7/10 ()

Mrkvič

Bál jsem se hodnocení a od první minuty jsem se pořád chystal film vypnout. No a nakonec jsem ho (s jedním slabším podřimováním) dokoukal do konce. Hlavně díky nápadu, že ostrov zhmotňuje svým návštěvníkům jejich přání a sny. Sice mi ve filmu dost věcí neštimovalo a chybělo mi (nebo jsem třeba zaspal) vysvětlení několika věcí, jako třeba všechen ten personál (hlavně ten divnej), ale i tak se nakonec zápletka celkem povedla. Někdo tu nadává na ošklivé osazenstvo. S tím jsem rozhodně problém neměl. A na to, že jsem koukal na dost mizerné béčko, tak taková scéna syna s dávno mrtvým otcem, se mi asi vryje do paměti na hodně dlouho. ()

honajz

Promarněný potenciál. S tím se tak dalo vyhrát, a nakonec je z toho revenge historka ze záhrobí, u které se nesmíte zamyslet nad logickými souslednostmi, protože by to nedávalo a nedává smysl. Vlastně jsem to nakonec dokoukal jen kvůli Maggie Q, protože se na ni dívá moc dobře (víc člověk asi od exotické krásky hrající ve filmech nemůže chtít ani ve fantazii), ale ten příběh, jeho vedení a rozuzlení mě strašně zklamalo. A btw, pokud šlo o revenge historku - kdo a proč je ta ženská ze scény před úvodními titulky? ()

• O účasti ve filmu vyjednával i Dave Bautista. Měl si zahrát jednoho z účastníků předchozího turnusu, který ale pořád proti své vůli vězí na ostrově. (Petr.Kocfeld)
  • Protože je film z dílny notorického šetřílka Jasona Bluma, stál i navzdory exotickým lokacím a několika známým tvářím v obsazení pouhých sedm milionů amerických dolarů. (Petr.Kocfeld)
  • „Kalašovi zabijáci“ používali ve filmu československé samopaly vzor 58. (SsgtJira)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)