Poldové z Hill Street

• USA Hill Street Blues
USA, (1981–1987), 119 h 29 min (Minutáž: 47–97 min)

Hudba:

Mike Post

Daniel J. Travanti, Taurean Blacque, Kiel Martin, Robert Clohessy, Ed Marinaro, James Sikking, Barbara Bosson, Michael Conrad, Jon Cypher, René Enríquez (viac)

Dramatický kriminální seriál odehrávající se v prostředí policejního okresku fiktivního města, které je podobné Chicagu. Můžeme sledovat osudy mnoha postav od obyčejných pouličních policistů až po velitele policejního okrsku. Tento seriál byl později vzorem pro další úspěšné seriály tohoto typu jako např. "St. Elsewhere (1982)" and "L.A. Law (1986)". Od roku 1981 do roku 1987 vzniklo 7 serií s počtem 144 epizod. Seriál vyhrál 3 Zlaté glóby, 51 dalších ocenění a 95 nominací. (c.tucker)

choze

Jo jo, NOVA a její záplava skvělých seriálů. Mám stejné vzpomínky jako Zakk, člověk přišel ze školy, sed si k televizi a zrelaxoval se u "POLDů Z HILL STREET" nebo "DIVADLA RAYE BRADBURYHO"... ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (3) - 39. ročník (za rok) 1981 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Daniel J. Travanti, 40. ročník 1982 - *Nejlepší seriál (drama) + nominace (8) - 40. ročník 1982 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Daniel J. Travanti, 41. ročník 1983 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Daniel J. Travanti, 42. ročník 1984 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Daniel J. Travanti, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bruce Weitz, 43. ročník 1985 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Daniel J. Travanti, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Bruce Weitz ()

mira007

Americký osmdesátkový seriál o jedné policejní stanici ve fiktivním městě - dramatické, relativně realistické a poprvé mi to přiblížilo problematiku amerických pouličních gangů jako běžnou americkou realitu. Jeden ze seriálů. které sem po vzniku dotáhla Tv nova a jak píší komentátoři zde: " když jsem přišel ze školy, dávali odpoledne Policajty z Hill street." Dnes už zastaralé, ale zapamatovatelné. ()

bolan

Jooo pamatuju, že jsem vždycky přišel ze školy a na Nově dávali Poldy z Hill Street. Docela mě to bavilo :-) Těžko říct jak by to mě působilo dnes, ale na krimi seriály jako Hunter, Profíci, Dempsey a Makepeace, Místo činu s Schimanskym apod., můžu koukat s určitou nostalgií stále. ()

RedRose

TV Nova ve svem rannem stadiu servirovala jeden serial za druhym (ne ze by tomu bylo dnes jinak) a zdejsi divactvo vyprahle totalitni televizni nabidkou hltalo temer vse... Poldove z Hill Street patri k tomu lepsimu z celeho portfolia tehdejsi Novy a moc rad jsem je sledoval... 70% ()

bou:ou:ou

Koukám, že jsme dělali všichni to samé:). Jo na tenhle seriál jsem se těšil a měl ho rád. Dnes si vybavuju velmi velmi málo. Byla to ale prima parta. ()