Podivné náhody

• USA Strange Luck
Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1995–1996), 12 h 7 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Karl Schaefer

D.B. Sweeney, Pamela Gidley, Frances Fisher, Cynthia Martells, Scott Plank, Jeremy Renner, Susan Walters, Jason Gray-Stanford, Kim Johnston Ulrich (viac)

Chance Harper (D. B. Sweeney) je fotografem na volné noze, kterého celý život potkávají neobvyklé náhody a nehody. Vždy je ve správný čas na špatném místě. Je obdařen a zároveň proklet zvláštním "štěstím", které ho provází všude, kde se namane. Celé to začalo, když ještě jako malý chlapec přežil pád letadla, kde zahynuli všichni cestující, včetně jeho rodičů. Jak sám o sobě tvrdí: "Když vejdu do restaurace, někdo se začne dusit. Když vejdu do banky, přepadnou ji". (Slartibarkfast)

Tosim

Seriál, svou atmosférou podobný Aktům X anebo Městečku Twin Peaks. Tím bych ovšem nechtěl nijak srovnávat. Tento je o fotografovi, který jako dítě a jediný přežil letecké neštěstí a celý život má "podivné štěstí" :-) Schizofrenní atmosféra, tajemné songy, zajímavá kamera a hlavně neotřelé a velmi propracované a zajímavé příběhy dávají těmto story až mystický rozměr. Srovnání se ale nevyhneme. Do doby Městečka Twin Peaks seriál s nejotevřenějším koncem, jaký jsem viděl..........a teď už vím proč :-) ()

honajz

Dokonalá atmosféra, výběr muziky, herci, a ony podivné náhody - mělo to všechny potřebné atributy a dovedně smíchané. ()

anderson

Vynikajúca séria so skvelým D. B. Sweeneym a chutnou Pamelou Gidleyovou. Milý Tosim a ostatní neoboznámení: Americké série končia vtedy ak producenti (Televízia alebo štúdio) rozhodnú o nerentabilnosti výroby ďalších epizód. Takže to sú tie tzv. otvorené konce (Utečenec, Fastlane, Mortal Combat conquest, Prey, ...). Svetlú výnimku v tomto smere tvorí iba séria Pán a pani Smithovci. Inak s Tvojím komentárom súhlasím. (11.6.2004) ()

jackalsc

Asi už chápu proč seriál vůbec nejde sehnat. Dal jsem mu klasicky tři epizody, tři pokusy. Ve dvou jsem prospal půl epizody, protože něco tak nudného a klišovitého aby člověk pohledal. Velmi mě za to pobavila druhá epizoda. Jizdní komisař, který je naprosto vážný a seriózní. Následně mě přebere spánek a při probuzení akorát vidím komisaře jak mává bouchačkou. To jsem skoro umřel smíchy :D Jak stupidní to je. Celkově jsou události z většiny absurdní. Viz třetí díl. Guvernér který válí plnou rychlostí v dešti za skvostné hudby oslavující jeho čin, protože scénář se rozhodl, že telefonní linky prostě nefungují. A aby toho nebylo málo, tak se popravě zachrání díky tomu, že v poslední sekundě naše postava nabourá do sloupu vysokého napětí a všechno zkratuje. Ještě mi tam chyběly nějaké fanfáry a bylo by to dokonalé. V době natočení seriálu možná, protože nebyl takový výběr jako dnes, dnes rozhodně ne. A proto to dává naprostý smysl proč to zmizlo v propadlišti dějin. ()