Do pátrání po předmětu, který Clarka ovládne, se zapojila i Kara. Kvůli hledání zabila Edwarda Teaguea. Clark se ji pokusí zastavit, ale kryptonit na ni nezabírá. Kara odhalí svoji pravou tvář – Brainiaca. Brainiac se spojí s Lexem a spolu se vydají ovládnout „Cestovatele“. Lex má Jimmyho v hrsti. Rozhodl se Jimmyho zneužít, aby mu donášel. (Varan)

PKD

Jo,tak na tohle se čekalo v podstatě od začátku seriálu. A stálo to za to. Byť opět klasicky Smallvillovsky drasticky zkrácené,protože konfrontace Lexe a Clarka a navíc v té supr Pevnosti O.,měla správně,aby měla pořádný dopad,zabrat aspoň 45% dílu a ne jen pár minut na konci. Ale tohle Smalllville vždycky uměl...maximálně vydráždit chuť na další sérii. Co na tom,že většinou se onen dramatický konflikt vyřešil během prvních 5min.nového dílu sezóny,sledovali jste to dál a o to zjevně producentům šlo.:-) Já se tedy chytil na háček,pokaždé. P.s.trochu sladkobolné,neb se tímto dílem s námi rozloučila upřímně řečeno hl.hvězda i po herecké stránce (J.Glovera nepočítám),tohoto tv produktu,božský Lex Luthor aka Míša Rosenbaumů. ()