John Williams a hudba pro Spielberga

(koncert)
  • Francúzsko Concert hommage à John Williams au Grand Rex (viac)
Hudobný / Dokumentárny
Francúzsko, 2016, 128 min

Hudba:

John Williams

Ke Huy Quan

Koncert povědomých filmových melodií od Čelistí přes Blízká setkání třetího druhuSchindlerově seznamu a dále... Během své hudební cesty zkomponoval John Williams (1932) hudební doprovod k téměř osmdesátce filmových dobrodružství, za které si odnesl pět Oscarů a čtyřiadvacet cen GRAMMY. Jen málo skladatelů vykonalo pro popularizaci filmu tolik jako tento sympatický americký gentleman a jestli se dá někdo označit bez jakýchkoliv pochybností za hitmakera, tak je to právě on. Hvězdné války, Superman, Indiana Jones, E.T., Jurský park, Harry Potter. Co film, to nezapomenutelné hudební téma, které dalece přesáhlo hranice filmového plátna. Spojení Williams-Spielberg je jedním z nejtrvanlivějších kreativních tandemů v současném Hollywoodu. J. Williams úžasně ve svých podmanivých skladbách vytěžuje filharmonické orchestry. (Česká televize)

filmmovier

Výjimečné, úžasné a nesmírně velkolepé. Jen je škoda, že Jurský park (tedy to nejkrásnější, co ze spolupráce těchto dvou mistrů vzešlo), zazněl až v příspěvku. Ale jinak je tady ÚPLNĚ všechno. E.T., Indy, Čelisti... Prostě čirá radost pro mé uši a ztělesněná fantazie. ()

LdVk

John Williams. Největší filmový skladatel všech dob. Bez něho by byl Steven Spielberg i George Lucas a jejich filmy poloviční. A nejen oni, ale i diváci. ()

otík

Výjimečný koncert pod taktovkou Francouzů, který určitě překvapil ve výběru (nebýt přídavků, nezazní to snad nejvzácnější a nejkrásnější), i když zase nutno dodat, že např. Ztracený svět: Jurský park nebo Lincoln jen tak na koncertě člověk neuslyší. V sále to musela být paráda, v televizi jsem si nejvíc užil přídavek. Ale ať tak či onak, díky ČT Art za krásný soundtrackový zážitek. Jen houšť takovým koncertům. PS: Až jsem se lekl, že nezazní Star Wars (i když se Spielbergem nemají až zas tolik společného) - zazněla suita ze Star Wars VII v celosvětové premiéře před publikem. ()

sator

Vyzobal jsem si svoje: třeba píseň Z Říše Slunce,Schindlerův seznam...Jonathan Ke Quan-loztomilý :-) Mistr sám nedorazil-zřejmě vzhledem k věku 87 let... ()

castor

Velký orchestr, geniální skladatel, úzká spolupráce se Spielbergem. Slavné melodie z pera Johna Williamse zná každý. Desítky zásadních filmů, nespočet kouzelných hudebních motivů. Chlapík, který má na kontě neuvěřitelných 44 nominací na Oscara, je velkým gentlemanem a totální legendou. Francouzský koncert velmi povedený, v sále to musela být paráda. ()