Petroff

Brenda a Dylan poprvé v jednom záběru. Dylan je frajer a Kelly s Brendou jsou z něj úplně v hajzlu. Brendu mrzí, že je brunetka, protože Dylan řekl, že dává přednost blond. Brandon nějak nedává dějepis. Dostává svou první trojku v životě. Brenda nemá dost peněz na novej účes. Donna řekne svou první pořádnou repliku v seriálu: "Jsem blbá, dala jsem si obě čočky do jednoho oka!" Kelly barví Brendě hlavu. Vyjde z toho katastrofa. V soundtracku jsou Depeche Mode a Policy of Truth. Na pozadí hraje skoro celá skladba. Učiteli historie se podělá auto a Brandon mu pomůže vyměnit kolo. Profesor se mu svěřuje, nacházejí k sobě lidskou cestu. Steve Brandonovi nabízí usnadnění testů, má ukradené otázky. Brandonovi se to příčí, ale neodolá, vidina další trojky je děsivá. Andrea ho přistihne, urazí se a nehodlá s ním už v životě promluvit ani slovo, a to ještě může být rád, že ho nebonzla. Brandona to trápí, dokonce i táta se ptá, co se děje a radí mu, aby se na svět víc usmíval. Dylan potká Brendu s katastrofálním účesem a vezme ji ke svýmu známýmu kadeřníkovi, kterej z ní zas udělá kočku. Brandon s Andreou řeší podvádění, test se změní v úvahu a Brandon to hravě dává, protože do taháku se ani nepodíval a poctivě se učil, takže pochopil souvislosti a neměl jen nabiflované odpovědi. Dobře to dopadlo. ()

montel

Brendě a Kelly se začne líbit Dylan. Ten při jednom rozhovoru řekne, že je spíše na blondýny. Proto se Brenda rozhodne k radikálnímu kroku a obarví si vlasy. Výsledek je ovšem hrůzostrašný. Brandon má navíc špatnou náladu, protože poprvé v životě dostane ve škole trojku z dějepisu. Jeho kámoš Steve naopak dostává samé jedničky. Brandon se s ním chce učit protože s Andreou se při doučování pohádal. Steve mu vysvětlí, že se moc biflovat látku nemusí, jelikož má všechny testy dopředu okopírované. Brandon se rozhodne, že bude také podvádět. U toho ho ale načapá Andrea a tak se Brandon nad sebou musí zamyslet. Dylan potká obarvenou Brendu a tak se rozhodne pro dobrý skutek a vezme ji ke kadeřníkovi. Celkem dobrý díl, ve kterém si poprvé Brenda pokecá s Dylanem a Brandon vede třídní válku se svým učitelem dějepisu, který je před odchodem do penze. Upřímnost a dobré srdce nakonec opět zvítězí před lží a podvodem. 55% ()