Rodina Walshových se přestěhuje z Minneapolisu na americkém Středozápadě do kalifornského Beverly Hills. Rodiče - Jim a Cindy Walshovi - jsou ztělesním staromódních představ a ideálů: on živí rodinu, ona se pilně stará o domácnost. Jejich děti, dvojčata Brenda a Brandon, to ale mají těžší. Jsou vytrženi ze svého domácího, trochu provinčního prostředí a snaží se zapadnout mezi bohaté a světaznalé spolužáky na West Beverly Hills High. Brenda se nejvíce spřátelí s krásnou, ale namyšlenou Kelly a s nejistou Donnou. Postupně se seznamují i s dalšími spolužáky: Steve je Kellyin arogantní bývalý přítel a adoptivní syn televizní hvězdy, Dylan náladový surfař, do kterého se zamiluje Brenda, Andrea patrně nejchytřejší dívka ve škole a nováček David, který prostě jen chce, aby ho každý měl rád. Společně prožívají v nelehkém období dospívání přátelství, lásky, rozchody, zklamání a další životní situace. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Nezabíjejte mě, tohle hodnocení Beverly Debils dostává jen z čiré nostalgie, vždyť jsem s tím seriálem vyrůstal....Kolik vtipů na tohle téma jsme se navyprávěli - znáte tenhle? Jaký nohy má Brenda? No přece volšový :) ()

Radyo

Myslím, že už tento pilotní díl celého "úžasného" seriálu naznačil, o co půjde v dalších částech. Na rozdíl od většiny následujících epizod se ale na tuto ještě dalo poměrně koukat, kdyby ne kvůli ničemu jinému, tak alespoň kvůli (v té době ještě neokoukaným) krásným tvářičkám hlavních představitelek. ()

Djkoma

Seriál mého mládí. Příjemní herci, zajímavé příbehy, jejich problémy. Všechno zabalené v americkém poddání. S Přáteli patří tento seriál k těm, které jsem dřív rád sledoval, ale postupem času a stárnutím, mam radějí Přátele. ()

H34D

Pilot legendárních Beverly Hills byl místy nepříjemně vláčný. Slušňáčci Walshovi pomalu objevují krásy Kalifornie, začleňují se do později známého a znepokojivě přestárlého kolektivu střední školy a... A to je tak vše. Karty ještě nejsou rozdány, vztahy teprv vznikají, tudíž žádných peprných intrik se nedočkáme. Beverly hills však již pilotem dokazuje, že ve své době patřilo mezi ty lepší seriály, které si mladší náctiletí mohli u nás pustit. 6/10 ()

dobytek

Nejdřív bych chtěl upozornit některý uživatele, že napsali svoje komentáře jinam. Podívejte se nahoru na to označení "TV film". Toto je pouze pilotní film k seriálu (ten je označen jako "TV seriál"). Tak pozor na to, soudruzi. Já jsem teď objevil tento pilot na tytrubko a okamžitě jsem to musel zkouknout. To je prostě nostalgie jako kráva. Začátek 90. let, v televizi úplně novej seriál a všichni jsou z toho v prdeli. Tenkrát bych dal třeba 10 hvězdiček, dneska se tomu musim smát. Ale musim přiznat, že jsem si rád zavzpomínal. Ale nejvíc mě teda pobavily hned úvodní titulky. Tenkrát tady nikdo nevěděl, kdo je třeba nějakej Ian Ziering, takže se např. dozvíme, že Stýva dabuje Jan Vlasák (ten ve skutečnosti nadaboval starýho Wolše) a těch přehmatů je tam hned několik. ()

Davies182

Pilotní film k hodně naivním a hloupoučkým příběhům ze studentského života party lidí žijících většinou snobským životem. Pro znalé tak trochu nostalgie... ()

fishki

Tento úvod ešte za niečo stál.Ale pridám sa ku Gemini: Steve (stojí u skrinky) Brandon: -Čo sa stalo? Steve: -Ále, roviazala sa mi šnúrka od topánok. Brandon: -Nechceš sa o tom porozprávať? ()

Dr. Hawkeye

"- Ahoj Brandone! - Ahoj Dylane! Mám problém... - Chceš si o tom promluvit?" Jo, to byly časy, kdy stačilo v seriálu tupě žvanit a řešit véééliké problémy (ve škole, na pláži, v Peach Pitu, jehož majitel Nat vždy měl dobrou radu)... No, nebýt Kelly a Valerie, asi bych na to nekoukal... Vždy mě pobavilo tvrzení mé mámy, která říkala, že se na to dívá proto, aby viděla jak žijí mladí v Americe... Tak to jo... ()

Petroff

Dvojčatům Walshovým je 16, ale Brandon (Jason Priestley) vypadá tak na 25 a Brenda na 20. Shanon Doherty (Brenda) tu svým vzhledem (můj osobní vkus) s přehledem válcuje všechny rádoby kočky (-blondýny). Kelly (Jennie Garth) je vtipně umělá, nepříjemná, povrchní blond barbínka, se kterou by v reálu nikdo skutečně přátelit nechtěl. Taková ta cuchétka, kterou všichni žerou prostě proto, že jí všichni žerou. O Donu (Tori Spelling) by si pak soudnej kluk neopřel ani rozbitý kolo. To děvče je totiž vysloveně ošklivé, nevýrazné a k tomu dost blbé. Andrea vypadá na věk své představitelky (Gabrielle Carteris), tedy 29 let a je až epicky inteligentní a velmi cílevědomá. ......... Děj pilotu: Přijetí dvojčat Walshových do školy, jde prakticky o nejlepší studenty, které vůbec mohla Minnesota poslat. Brandon nikdy nedostal žádnou trojku. Brandon se hlásí do školních novin, je vykreslenej jako silně sexy samec a k tomu ale samozřejmě muž (je mu 16) plný cti, šarmu a oduševnělosti. Díky své asociálnosti sbalí nejbohatší holku ze školy (dcera rockové hvězdy, mejdan pro celou školu, ona stojí sama u altánku, kam on se sám jde ukrýt před pařícími davy). Mají posléze rande, kde si dávají vířivku v zahradě, která vypadá jak brazilská džungle, a Brandon odmítne s ní mít víc než pár polibků. Je to totiž slušný chlapec. Stíhá se skamarádit se Steevem (Ian Ziering), kterej je prachatej, je to frajer, má podchycený podvádění při školních testech a chodil rok s Kelly. David (Brian Austin Green) odveze totálně sťatýho Steeva domů z mejdanu, ač nemá řidičák. Káru zapomene zabrzdit a tak se to žihadlo krapet nabourá. Holky si zfalšují průkazky a chtějí jít do klubu lovit pracháče. Bodyguard ale dovnitř pustí jen Brendu, a ostatní pipky ostrouhají. Brendu v klubu balí slizkej týpek kolem 30. Ona mu lže o svém věku a totálně se do něj zabouchne, i když není nijak naznačeno proč. Asi, že je fešák. Když mu ona na 3. rande přizná svůj věk, týpek jí pošle do hajzlu a ve vší slušnosti jí odveze domů, namísto aby jí opíchal, jak měl původně v plánu. Docela charakter. Každej druhej by se na ní vysral, každej první by jí prostě štrejchnul a odkopl až potom (po tom). Brenda tak skoro přišla o panenství, ale nakonec ho uhájila. Body pro ní - bylo to těsně. Nakonec jí samozřejmě došlo, jak moc povrchně se chovala a že kdyby jí měl doopravdy rád, tak jí nenechá a blablabla. Protože byla zamilovaná a asi 3x na rande, tak se absolutně nestíhala učit a začala propadat z chemie. Ale protože se probrala, dá to jistě brzy do pořádku. V poslední scéně tak vedle sebe sourozenci Walshovi sedí na posteli a svěřují se, že jsou stále ještě panna a panic. S napětím očekáváme další vývoj. Samozřejmostí jsou totálně šíleně strašný účesy, oblečení a obecně ten cool styl je zvráceně zábavnej. ()