Great Bear Rainforest IMAX

Ian McAllister

Hudba:

Anze Rozman

Ryan Reynolds (rozprávač)

Great Bear Rainforest na kanadském pobřeží je jedním z posledních nezkažených a člověkem takřka netknutých míst na naší planetě. Ryan Reynolds coby vypravěč a rodilý Kanaďan zároveň divákům představuje tento ryzí přírodní ráj a jeho rozličné obyvatele – od vzácného bílého baribala, zvaného též „spirit bear“ (tj.„medvědí duch“), přes jeho „bratrance“, medvědy černé a grizzly, až po keporkaky a mořské vydry, které obývají pobřežní vody. Dokument se zaměřuje především na populaci bílých baribalů, jež je bedlivě pozorována a chráněna potomky místních domorodých kmenů, kteří sice využívají moderní technologie, ale stále žijí v tradičním a nenásilném souznění s tamní přírodou po vzoru svých dávných předků. (Stanislaus)

Stanislaus

(AFO 2020) Se studem musím přiznat, že jsem až doposud neměl tušení o "Velkém medvědím pralesu", čímž se pro mě tento dokument stal nadmíru přínosným, co se informací týká. Za doprovodu odlehčeného komentáře Ryana Reynoldse, který sem tam utrousil nějakou humornou narážku, se divák na čtyřicet minut dostává do nezkažené a člověkem takřka netknuté krajiny, která je vedle všudypřítomné ryzí přírody domovem rozličných zvířat. Velice mě překvapila existence bílého baribala (tzv. "medvědího ducha"), o jehož přežití se starají potomci tamního domorodého obyvatelstva. Avšak i střípky ze života dalších zástupců zvířecí říše mi přišly zajímavé - ať už se jednalo o mořské vydry či černé baribaly a medvědy grizzly. ()