Legendárny tvorca Quentin Tarantino režíruje záverečnú dvojepizódu piatej série C.S.I.: Kriminálka Las Vegas. V prvej časti neznámy zločinec vyhlási vojnu polícii, unesie kriminalistu Nicka Stokesa a zaživa ho pochová na neznámom mieste päť stôp pod povrchom zeme v truhle z plexiskla, s kyslíkom na 12 hodín života, kazetovým magnetofónom, nabitou zbraňou, osvetlením a webovou kamerou, ktorá v priamom prenose poskytuje obrazy umierajúcej obete. Ale to nie je posledný zvrátený nápad šialeného únoscu, ktorý žiada výkupné milión dolárov, a nielen to... (TV Wau)

Raziel_cz

Zjistil jsem, že Tarantino kdysi zaútočil na CSI a musel jsem to vidět. A zjistil jsem, že jsem to už kdysi viděl a že je to jediný díl (respektive dvoudíl), co si z tohohle seriálu, když měl premiéru na Nově, pamatuju skoro od začátku do konce, takže to je asi všeříkající. Je to samozřejmě super. Obě části se dají sledovat jako samostatná osmdesátiminutová procedurálka (ačkoliv je asi lepší mít nakoukáno, protože pak máte k postavám větší vztah), a i když se jim nedá upřít televizní původ, Tarantino do nich dokázal vecpat jak svůj trademark v podobě řízných dialogů a popkulturních odkazů, tak regulérní filmové kvality (všechno se to nejznatelněji sloučilo v pitevní sekvenci v závěru). Zbavil se filtrů a je podstatně drsnější než běžné epizody, v jednom momentu přímo explicitní ("exploze násilí" tady dostává doslovný ráz), má to pár skvělých payoffů, každá postava něčím přispěje k řešení a především to celou dobu drží napětí (jasně, klasickým trikem docházejícího času, ale stejně), je to řádně vyzvratované a v závěru už fakt zatínáte nehty do masa a doufáte, že to těm hrdinům vyjde. Skoro mám chuť sjet celý seriál od začátku. | Mimochodem, všimli jste si někdy paralel mezi Gilem Grissomem a Willem Grahamem z Manhuntera (a nemyslím jenom v tom, že ho samozřejmě taky hraje William L. Petersen)? A všimli jste si někdy, že typický díl CSI je vlastně ta pasáž z Manhuntera, kde technici analyzují Dollarhydeův dopis Lecktorovi? Já taky ne. Sláva podcastům. ()

LucillaP

Viděla jsem první z dvojdílu a říkala jsem si, že to je pecka a dost se to liší od standardních dílů seriálu. Jen co jsem zjistila, kdo to režíruje, kolečka zapadla a já se těšila na pokračování. Za mě velká chuťovka. ()

• Epizóda bola počas svojho premiérového vysielania na amerických televíziách tak sledovaná, že jej sledovanosť bola dvakrát vyššia, než mala jej tradičná konkurencia. (Real Tom Hardy)