Do Anglie se po dvaceti letech pobytu v Moskvě vrací Thomas Darby, kdysi špičkový agent, ale také jeden z největších poválečných zrádců britské tajné služby. Důvod je prostý. Darby je smrtelně nemocný, ale ještě před smrtí chce zajistit dceru vydáním svých pravdivých pamětí. To se pochopitelně nelíbí KGB, o které toho ví víc než je zdrávo. Rusové však nejsou jediní, kdo po něm jde, jsou tady také bývalí agenti, které zradil a kteří touží po pomstě. Je tedy životně důležité, aby se k němu CI5 dostala jako první a získala drahocenný rukopis. Filmové fandy jistě potěší, že Doyle se mimo jiné projeví jako velký znalec klasického snímku Carola Reeda Třetí muž. (Česká televize)

SOLOM.

Starý špión ukáže, že ještě pořád má na to, aby dokázal unikat pozornosti CI5 i KGB, jen ti proradní nájemní vrazi a staří známí které zradil, mu dokáží pořádně zatopit. Jde o další díl, který sice nedokázal nějak zvlášť okouzlit mou maličkost, ale jako celek si i tak dokázal udržet průměrnou úroveň. Asi nejvíc dokázalo pobavit pošťuchávání a slovíčkaření Bodieho a Doyla s jejich ruskými protějšky. ()

Honza__St.

Rozhodně víc než dobrý díl, byť nepatří k těm nejlepším. Souhlasil bych s jedním z autorů britských stránek o seriálu, že ze začátku to nevypadá nijak extra, ale postupně se z toho stane docela dobrá jízda. Jediné, co mi vadí, je, že je tam těch stran konfliktu nějak moc. A rozhodně tím nemyslím Darbyho bývalé přátele. KGB tentokrát, což je velice zajímavý nápad, jedná s Cowleym (koneckonců k obdobným schůzkám docházelo za studené války v jednom kuse), ovšem právě v tomhle je ta schizofrenie. KGB tam má svoje lidi, kteří by mohli oddřít všechnu tu špinavou práci, a oni akorát hrajou šachovou partii s CI5. Morduje zabiják O´Leary s jeho parťákem, ovšem ti nijak sehraní s KGB nejsou. Mám tomu rozumět tak, že byly dvě KGB? Jedna hodná, co prostě jen chtěla hájit socialismus a soupeřila se Západem, ale rozhodně nedělala nic nečestného (a nebránila se diplomacii a domluvám s protivníkem), a druhá zlá, co posílala ty vraždící O´Learye, Terkovy a další zrůdy, a nebýt té hodné, tak by klidně rozjela třetí světovou? Protože přesně tak to vypadá, tedy že i za Sajuz tam jsou dvě strany. A taky je škoda té chyby při závěrečné přestřelce, kde má Bodie v jednu chvíli obvyklou pistoli Browning Hi-Power, a ve druhou zničehonic úplně jinou pistoli (patrně Smith and Wesson 39) - ne že by v seriálu obdobných bot bylo málo, ale tahle už je vyloženě do očí bijící. ()