Pilotní film ke stejnojmennému seriálu, předlohou stála kniha Temný Anděl: Po setmění. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy se politický systém stává hlavním nepřítelem běžných lidí a ti postupně přicházejí o všechny pravomoce, ale zdá se že už je moc pozdě aby na této situaci mohli něco změnit. Organizace zvaná Manticore dělá pokusy na lidech a tvoří klonováním dokonalého vojáka. Jenže několik málo upravených dětí, které zde Manticore uměle vytvořil uteče na svobodu, kde žijí společně s ostatními lidmi. Jak dovršení tragédie kterou civilizovaný svět právě zažívá je odpálení pulzní bomby, která smaže všechna digitálně zaznamenaná data po celé planetě, což je tragédie pro veškerý obchod s cennými papíry. Deset let po útěku z Manticore jsou už děti dospělé a hlavní hrdinka Max (Jessica Alba) pracuje jako cyklokurýr v Seattlu, avšak po večerech hledá své "sourozence". Bohužel ale není jediná, kdo po nich pátrá plukovník Lydecker (velitel Manticoru) a jeho muži, jsou jim všem neustále na stopě. (ic)

Heroine odpad!

Mrzí mne že to musím říct, ale za každý záběr, za každý detail, za každý jediný nápad z tohohle příšernýho seriálu je mi fakt trapně. Je to totální béčko, nápad je pitomý, postavy jsou nesympatické a polopatické, a celkově to může mít přínos tak akorát pro zvyšování sebevědomí prepubertálním holkám. Alba hraje jako modelka, v nejhorším možném smyslu. Za její "sexy" výrazy je mi trapně ze všeho nejvíc, a mužské postavy nejsou o nic lepší. Za sebe můžu s čistým svědomím říct: Odpad! ()

EdaS

Od pilotního dílu seriálu Jamese Camerona jsem čekal přeci jen víc. Dějová rozbředlost, ne zrovna výjimečný koncept, těžko říct, jestli se dokopu k dalšímu sledování. ()

Lacike

Tak som si konecne pozrel tento skvost a asi som mal velke ocakavania z toho, ze series creator je Cameron, ale mne to prislo strasne slabe. Je to taka variacia na Brutalnu Nikitu v mierne apokalyptickej buducnosti. Hlavna linia mi neprisla dostatocne zaujimava na to, aby som mal chut sledovat dalsie diely. To by ale nebol ten najvacsi problem. Cely serial ma stat na hlavnej postave a pri jej obsadzovani Cameron slapol totalne vedla. Pekna je, to hej, ale nedokaze vierohodne zahrat ani zakladne emocie, vdaka comu posobi strasne umelo a postrada aspon stipku charizmy. Vedlajsie postavy su tiez mimo, takze vlastne co tu funguje? Vyprava je na televizne pomery posobiva, akcne sceny su slusne natocene a to je asi tak vsetko. ()

Superpero

Jessica je fakt megakunda. Co se pilotu týče některý části jsou fakt megahustý, hlavně útěk ze základny a ty flashbacky ze základny. Dobrá hudba. Akorát jsem od první chvíle nenáviděl Michaela Weatherlyho, to je totiž hroznej debil a sral mě. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Seattlu a kanadském Vancouveru. (Terva)
  • Carlos Trillo a Carlos Meglia, tvůrci komiksové série Cybersix, podali na Jamese Camerona a společnost Century Fox žalobu pro plagiátorství. Pro nedostatek financí však žalobu později stáhli. (Terva)