Červený trpaslík - Série 10 (2012) (séria)

Milý Dave (S10E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Dear Dave

Každého občas přepadne splín a výjimkou není ani takový nezdolný optimista a milovník života, jako je Lister. Není také divu, fakt, že jste poslední žijící člověk, co nemá život, rodinu, budoucnost, vyhlídky, ani naději jednomu na náladě zrovna nepřidá. Listerovi se zkrátka zastesklo po lidském rodu a nic nepomáhají Krytonova dobře míněná slova, že lidé pro něj stejně nebyli dost dobří a že ve vesmíru existují i jiné druhy, s nimiž by mohl zářit štěstím. Potom se ale objeví dopis, který by mohl Daveovu vnitřní prázdnotu zaplnit. (Česká televize)

Yarwen

Říkal jsem si: mírně nadprůměrný díl, ale ten závěr měl grády. Kdo by řekl, že zvedání automatu může být tak zábavné? Připomíná mi to polymorfa mnoho sérií nazpátek, jak se proměnil v trenky... Jinak Danny John-Jules v tomto díle perlí - jeho oznámení o příchodu pošty nebo utěšování Listera mě výtečně bavilo. ()

• Když Lister (Craig Charles) přesouvá automat na kávu, tak strojek jede po kolečkách. Nicméně poté, co ho Lister převrátí na zem, tak kolečka nemá. (J.Cobra)