Červený trpaslík - Série 8 (1999) (séria)

Jenom sympaťáci... (S08E08)

(epizóda)
  • Veľká Británia Only the Good...

Situace na Červeném trpaslíku je čím dál kritičtější. Nejenom, že je celá loď napadena chameleonským virem, který hrozí jejím totálním zničením, ještě k tomu jsou všichni naši hrdinové – po všech svých minulých eskapádách – v podmínce. A snad by ji i přežili ve zdraví, kdyby si ovšem jednou Lister nevystřelil z Krytona a kdyby ten se mu za to krutě nepomstil... (Česká televize)

Yarwen

Poslední díl (původně) poslední osmé série nese v závěrečných titulcích podobný nápis (The End), jako měl úplně první díl název. V jedné chvilce tohoto dílu dokonce zazní smutná hudba, tu je ale třeba chápat jen jako výjimku potvrzující pravidlo - protože závěrečný díl si co do vtipnosti nezadá s žádným předchozím. Tři vrcholy: (1) pálenka před kontrolou cel, (2) budeš má čuba!, (3) duchovní sestra dostává "belgičana". ()

• Lister (Charles Craig) říká Rimmerovi (Chris Barrie): "Znáš ty tužky, co rozdávaj u doktora? Je na nich: ‚Nejvíc nehod se stává doma.‘ Tak na tu jsem se nabodl." Rimmer reaguje: "Kde jsi byl?" Lister odpovídá: "Kde by? Doma, takže mi to tak blbý nepřišlo." V originále ale říká: "Nebyl jsem doma, takže mi to tak blbý nepřišlo." (Chegi)
  • Rimmer (Chris Barrie) líbá sestru, která mu na to říká: "Tys mi dal francouzáka?" On jí odpoví: "Ne. Tohle je blíž Antverpám. Spíš Belgičana...!" Jedná se o odkaz na herce Jean-Clauda Van Damma, který pochází z Belgie, ale mnoho fanoušků ho pokládalo za Francouze. (Mandalorian)