Co je hra a co je realita? Je to, co naši hrdinové prožívají, skutečné, nebo je to jen halucinace, vyvolaná obrovskou olihní beznaděje, geneticky zmutovaným tvorem, vyměšujícím halucinogenní jed se sebevražednými účinky na všechny zasažené? Tyto otázky si dnes nepochybně budou klást nejen naši hrdinové, ale i diváci. Tak dokonale se nám to totiž všechno proplete. Je celá anabáze Červeného trpaslíka jen geniálně vymyšlenou, čtyři roky trvající videohrou, na kterou čekají davy zájemců ve frontě déle než dva roky, nebo je naopak halucinací to co Lister, Kocour, Rimmer i Kryton prožívají po svém „probuzení"? (Česká televize)

honajz2

Tady mě spíš hodně, hodně zaujal námět, než že bych se u toho bůhvíjak bavil. Nicméně bavil jsem se u toho tak jako tak a celkově mi to na ten plný počet překvapivě vystačí. Nejlepší epizoda z celé páté série. 5* ()

Yarwen

Asi nejlepší díl celé páté série. Možná, že věci nejsou takové, jaké se celou dobu zdály být a realita je někde jinde - a ať už bych mohl být kdokoliv, rozhodně nechci být Dvejn Dibly - Kocour dopadl asi nejhůř... ()

Mistr119

Takový Matrix v Červeném trpaslíkovi... :) Co kdyby to byla skutečně jen hra a celý dosavadní seriál by byl vlastně o ničem? :) A ve skutečnosti je jeden z členů posádky Dwain Dibbley? :D ()