Červený trpaslík - Série 4 (1991) (séria)

Jiná dimenze (S04E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia Dimension Jump

Seriál Červený trpaslík není pro pozorného diváka jen zdrojem zábavy, ale i poučení. Dnes se například dozvíme základní teorii dimenzí, která zní: ke každému rozhodnutí existuje alternativní řešení v jiné realitě. Neboli – aplikováno na lidské bytosti – v nesčetném množství dimenzí žije nesčetné množství původně stejných jedinců, jejichž – do určitého okamžiku identický – život se v jisté chvíli v minulosti začal ubírat rozdílnými směry. A proto nás tentokrát čeká zcela mimořádné překvapení: Eso Rimmer, frajer, kterému se vše daří a jehož všichni obdivují. Všichni – až na jeho historického dvojníka... (Česká televize)

honajz2

Už jsem ani nevěřil, že bych kdy nějaké epizodě Červeného trpaslíka ještě dal plný počet. Sice slabý, ale pořád plný. Tahle epizoda si to ale fakt zaslouží, protože měla skvělý nápad, který byl skvěle vedený, nenudil jsem se u toho, bylo to vtipné a až na ten nijaký konec bych snad neměl co vyčítat. Takový menší zázrak, ale nechci to zakřiknout. Slabých 5* ()

Yarwen

Říkám si, že pokud někdo sleduje trpajzlíka od začátku, tak nejpozději tímto dílem ho musí začít milovat. Rimmer je frajer! Že ne? Žene se na nás další horda hlášek a pár kapek moudrosti, ten rozdíl mezi tím, kým jste a kým můžete být, ať už nahoru či dolů, se zdá závratný. Ale i bez filozofických úvah je tento díl opět skvělý, za pět hvězd. ()

• Pre zatváranie dverí bol použitý zvukový efekt výťahu zo známej počítačovej hry “Doom“. (marrrrian)