DJ_bart

"Hledá nás od našeho odletu, dostihl nás, když jsme se obrátili." "Takže to trvalo tři miliony let!?" "Jo, co chceš, obyčejný poštovní průměr." ___________ S největší pravděpodobnosti nejlepší série. Je jen velká škoda, že Norman Lovett v roli Hollyho bohužel končí, poněvadž tuhle řadu si zcela ukrad pro sebe. No a dabing Miroslava Táborského v roli Hollyho je dnes již kultovní a nepřekonatelnej. Z jinýho úhlu pohledu jde o bezchybnou komediální krasojízdu, která vaši bránici nenechá na jediný moment v klidu. Co dodat? Faktor pařby je 5, ou jé! ___________ "Jaký mlíko teď pijeme?" "Nouzové rezervní zásoby. Jsme na psím mléku." "Na psím mlíku?!" "Není na něm nic špatného. Je výživné, plné vitamínů a vzpomínek krásné fenky. Také vydrží déle než jiné druhy mléka." "Jak to?" "Ani pes by ho nepil. Navíc má velkou výhodu: když je prošlé, má stejnou chuť, jako kdyby bylo čerstvé." ()

• Začátek šachové partie mezi Queegem (Charles Augins) a Hollym (Norman Lovett) nedává smysl. První tah Queega pěšcem na E4 ještě ano (je to tradiční zahájení), ale následující tahy Hollyho a Queega už jsou nemožné. (awful)
  • Když Rimmer (Chris Barrie) zjistí, že má Listerovy (Craig Charles) vzpomínky, prohlásí: "Tak proto jsem dvakrát byl na operaci slepého střeva." Lister ale o slepák přijde až v pozdější epizodě Legie. (skodar)
  • Ve scéně ve sprchách se tělnatý muž dívá na hlavní postavy, jak se radí ve sprše. Při změně záběru za ním v odrazu v zrcadle náhle vidíme postavu, která ve scéně nebyla. Jde o komparzistu, který byl použit, aby zakryl kameramana, který byl v odrazu vidět. (Alfréda)