Červený trpaslík - Série 1 (1988) (séria)

Já na druhou (S01E06)

(epizóda)
  • Veľká Británia Me²

Na Červeném trpaslíku se dějí věci: Rimmer se stěhuje ke svému druhému hologramovému já, nadšen tím, že v něm konečně získal důstojného a stejně smýšlejícího společníka. Ovšem jen do té doby, než zjistí, že jej Rimmer dvě začíná nepříjemně sekýrovat a honit. A tak zatímco Lister vychutnává klid a samotu, mezi oběma Rimmery roste napětí a rodí se nenávist. Brzy je jasné, že pro oba dva není na lodi místo... (Česká televize)

Yarwen

Skoro jsem si myslel, že z pohledu Trpajzlíka se bude jednat o spíše podprůměrný díl (= obecně minimálně nadprůměr), ale - ALE - polévka gazpacho je prostě legendární, mnohokráte jsem ji Red Dwarfem nepolíbeným převyprávěl, na tohle prostě nemohu nikdy zapomenout - stejně jako Rimmer. Tady prostě musím vytasit i mimořádnou pátou hvězdu. ()

honajz2

Rimmer nadávající Rimmerovi, vtipkující lodí počítač a tajemství s polévkou gazpacho, jejíž tajemství jsem fakt neodhadl :-) A jinak bych kopíroval svůj komentář z minulé epizody. 5* ()

• Komiksová postava Mugs Murphy byla vytvořená speciálně pro seriál. I když se objevila jen v tomto díle, můžeme ji také vidět na tričku, které má na sobě Lister (Craig Charles) v prvních dvou sériích. (don corleone)
  • V epizodě můžeme vidět odkaz na film Občan Kane (1941). Na nahrávce své smrti Rimmer (Chris Barrie) prohlásí v detailu na ústa „polévka gaspacho“ a následně vidíme padat sněhové těžítko. Podobná scéna je v úvodu Občana Kanea s tím rozdílem, že tam zazní slovo „rosebud“. Lister (Craig Charles) a Kocour (Danny John-Jules) jdou navíc na tento film do kina. (MatyasF)