Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Recenzie používateľa Gemini k tomuto seriálu (3)

Červený trpaslík (1988)

Kult, kult a ještě jednou KULT mezi kultovními sitcomy. Takovou dávku narážek a parodií na Star Treky, Hvězdné Války, všechny ty chrabré kapitány a schopné techniky, geniální superpočítače, cestování časem, ale i rovnoprávnost mezi muži a ženami, a kdoví co všechno ještě, nepředvedl zatím žádný jiný seriál. Už nemám co bych dodal, snad jen to, že kdo neviděl, neuvěří... nebo možná, že je to "Beeeeeeeeeeeeeezva, Rimmere, beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezvaaaaaa.":) 100% ()

Zpátky na Zemi (2009) (S09)

Dnes už víme, že nešlo o závěrečný trojdíl... naštěstí. Ale kdyby to tak bylo, tak tvrdím to, co jsem napsal jako dodatek ke komentáři k původnímu seriálu - v první třetině je to hodně WTF, ale pokud jste viděli Blade Runnera, ty zbylé dvě se vám budou dost líbit;) Z celého tohohle dílka ale máte takový zvláštní pocit - jako když po letech potkáte starého známého a společně zavzpomínáte na staré časy a je to super, ale pořád nemůžete zapomenout na to, že už jste oba někde jinde a už to nikdy nebude takové jako tenkrát. Každopádně, pokud tohle bylo definitivní rozloučení, tak bylo dostatečně důstojné. 70%, což je samozřejmě ve srovnání s "originálem" trpké zklamání. ()

Série 10 (2012) (S10)

Červený Trpaslík JE ZPĚT! A tentokrát to vypadá, že to kdosi vzal skutečně vážně, ne jako pár let zpátky. Sice už tu není žádná pamětihodná epizoda jako třeba Polymorf (nebo... ne, tohle by zase skončilo výčtem zbytečně mnoha dílů legendy), ale je fajn vidět, že pravověrní dwarfisté svoje řemeslo nezapomněli. A jak se navíc můžete dočíst okolo, leckdo se mnou ohledně rezerv v kvalitě plnění nesouhlasí:) Takže ano, Red Dwarf X 80%. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019