Alfred Hitchcock uvádí

• Česko Příběhy Alfreda Hitchcocka (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1985–1989), 29 h 22 min (Minutáž: 22–90 min)

Predloha:

Ray DeLaurentis (poviedka), Margaret Millar (kniha)

Scenár:

Michael Colleary, Buck Henry, David Chase, Roald Dahl (viac)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill (viac)

Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Niektoré epizódy sú vynikajúce, niektoré trocha poslabšie, ale ak by som to mal všeobecne zhrnúť, tak musím skonštatovať, že sa jedná o veľmi podarený projekt. Najmä keď všetky tie krátke, viac či menej strašidelné, filmy osobne uvádza sám majestátny Alfred Hitchcock. Vážim si ho ako priekopníka v oblasti filmového napätia. Rešpektujem ho ako mimoriadne kreatívneho scénaristu a geniálneho režiséra. Milujem jeho čierny humor a obdivujem jeho prácu. Preto viem, že ak mi takáto kapacita doporučí si niečo pozreť, tak to určite bude stáť za to. **** ()

Aky

Je to naprosto úctyhodné, zejména množstvím nápadů a point. Oproti sérii z padesátých let však přece jen méně originální, motivy se více opakují, překvapení v závěrech povídek už není tak veliké, neboť stavba point je mnohdy až stereotypní. Ovšem při množství epizod si lze stěží představit, že by to mohlo být jinak. ()

Motinski

Mám rád aj pôvodný seriál z 50. rokov. Tento som ale videl skôr a v mladšom veku mi na videu rotoval skoro každý deň. Silná nostalgia ktorá atmosféru nestráca ani po rokoch a v niektorých epizódach sa napätie dá krájať. Prvé dve série sú ale podľa mňa o dosť lepšie ako neskoršie. ()

Protentoucel odpad!

K tomuto seriálu, zde není nic uvedeno, až na epizody a že “Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech“, takže to trochu osvětlím. Tento seriál, je fakt hnůj a neuvěřitelná troufalost. Jen bych chtěl uvést vše na pravou míru, protože mi podle komentářů níže přijde, že si lidé neuvědomují, že toto není dílo pana Hitchcocka a jeho tehdejších kolegů, ale jen prachsprostý remake či revival, taky nazývaný The New Alfred Hitchcock Present http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Hitchcock_Presents#1985_revival ,do kterého si tvůrci ukradli uvádějícího pana Hitchcocka z úplně jiných dílů než z těch, které remakeovali. Už podle roku vydání (1985) je přece jasné, že v době natáčení už byl pan Hitchcock po smrti. Toto je jen sprostá předělávka tohoto http://www.csfd.cz/film/68873-zadano-pro-alfreda-hitchcocka/ do stylu a módy doby, ve které se tento remake natáčel (tzn. v době Terminátor 1 čili mezi vydáním Jacksonova alba Thriller a seriálem Beverly Hills 90210). Bohužel, scénáře a režie ani obsazení neodpovídají originálu a jsou natočené jak pro dementní lidi nebo pro lidi s IQ dítěte z mateřské školky. Například porovnání prvního (pilotního) dílu z roku 1955 s názvem Revenge a až pátého dílu z roku 1985 se stejným názvem Revenge, čili totožný díl. Ten z roku 1955 je přímo režírován panem Hitchcockem, tento díl je skvostný a noblesní, nic v něm není prozrazeno, jen náznaky až na pár výjimek, není v něm nic zbytečného a je prostě skvělý, přesný a inteligentní, člověka z něj opravdu mrazí. Ten z roku 1985 je Věřte, nevěřte v bledě modrém, má ukradené uvádění Hitchcockem z jiného dílu, než ke kterému ono uvádění patřilo v době života pana Hitchcocka, hlavní ženská postava se od začátku chová jako magor a to co se jí v průběhu dílu stane, je tak zřetelné, že nad tím člověk vůbec nemusí přemýšlet a jen čumí jak papuč, její osobní chvilky tam jsou zbytečně roztahané a přehnané, hlavně v rámci baletu (koho to zajímá, stačí mi to naznačit nebo ukázat jen jednou), navíc je tam tolik přebytečných záběrů a tolik opakovaných jasností, že to ztrácí veškeré kouzlo a chování obou hlavních postav na konci i závěrečné zúčtování je oproti originálu opravdu skandální a trapné, ve stylu seriálu Odpadlík. Divím se, že je to ještě o 3 minuty kratší než původní díl, když do toho narvali tolik kokotin jak už jsem psal (jako je například i úvodní a zbytečný sen hlavní hrdinky který tam nemá co dělat). Zde jsou na youtube oba díly ke zhlédnutí zdarma, mrkněte první na originál z Hitchcockovy doby roku 1955 https://www.youtube.com/watch?v=bky_NmXu7xA a pak na tu trapnost z roku 1985 https://www.youtube.com/watch?v=orCEIVMQI5U . Ale zkuste dodržet to, co pan Hitchcock od diváků požadoval, podívejte se na to pozorně a od začátku až do konce, pak to můžete hodnotit a možná budete hodně příjemně překvapeni původními díly, viz záměrně černobílé Psycho z roku 1960 proti Psycho sračce z roku 1998. Ještě, že se toho pan Hitchcock nedožil, protože kdyby viděl, jak je dílo jeho a jeho kolegů hanobeno a jeho jméno zneužito a vláčeno bahnem, asi by si to s těmi hrabivými tupými hovady a supy, nazývajícími sami sebe umělci, vyřídil po svém, protože toto jen jasně poukazuje na neschopnost těchto “umělců“, vymyslet si své vlastní osobité příběh, jejich lenost a rádoby originálnost měněním původního scénáře a doslovným przněním mistrovské tvorby, jen aby něco vydělali. Děkuji všem za pochopení. Vím, že na mé názory asi nikdo moc zvědavý není, ale mělo by se o tom vědět a neplést jablka a hovna dohromady. () (menej) (viac)

Stegman

Z 80 epizod jsem jich viděl 21 - vybral jsem si ty vysoce hodnocené nebo ty, pod nimiž byl podepsán někdo slavný. Jako nejlepší (*****) bych označil epizody Hráč z Jihu, Bang! Zásah!, Perfektní plán. Doporučuju (****) ale i epizody Životně důležitá operace, Poslední kapka, S vraždou na mysli, Diamanty nejsou navždy (s G. Lazenbym). A zbytek? Průměr až podprůměr. Pro zajímavost se ale také podívejte na mladičkého J. Phoenixe (Výjimečně dobrý konec). Ze slavných jmen mě nejvíc zklamali režiséři těchto epizod: Láhev, Pod vlivem alkoholu. ()

• Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (ČSFD)