Šéf

Západné Nemecko, 1977, 459x60 min

Michael Ande, Siegfried Lowitz, Ulrich Matthes, Juraj Kukura, Alexander Held, Sabine Petzl, Anatole Taubman, Peter Kremer, Günther Kaufmann (viac)

Starý lišák komisař Kress si dokáže zachovat klidnou hlavu a umí proniknout do myšlení zločinců a zavést je do pasti tak zručně, že tím překvapuje i své podřízené. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone odpad!

"Starý" je starý, nemecký, detektívny, televízny seriál, kde je hlavným vyšetrovateľom nesympatický dedo pred dôchodkom, so svojim teamom policajných mamľasov. Je to nudné, prestarnuté, bez šťavy. Čudujem sa, že to ešte aj v dnešných časoch zaradí niektorá z komerčných televízií do svojho vysielania. "Starý" patrí do starého železa... odpad! ()

monolog

nejen že hlavní polda nepatří k sympatickým týpkům ani zjevem ani ničím jiným, ale navíc je to tu všechno řešený pomocí Pána Boha a jeho zásahů na poslední chvíli, kdy se spíš jen náhodou všechno vyřeší. ale zase je tu semtam nějakej ten vrah nelapen, takže za to je ta hvězda, protože tohle je v kriminálních seriálech nevídaný jev. i když v realitě je to spíš pravidlo. uvádí se, že ze všech trestných činů je sotva deset procent policií nakonec vyšetřováno a z nich je sotva třetina vyřešena až do zdárného konce. a pak se říká, že se nevyplatí krást. ()

WANDRWALL

V seriálu, který má prostý název, se očekává, že vše zvládne zkušený policista, případy bude řešit s nadhledem a přehrávat svou moudrostí mladší kolegy a být postrachem pro zločince. Jenomže všechno je to nějké povadlé a bez tempa a noblesy. ()

Crocuta odpad!

Největší sračka ze všech kriminálek vůbec! Taková sebranka jako se sešla v kanceláři v "Der Alte" se jen tak nevidí. ()

Colonist odpad!

Derrick a Starej. Dva různé seriály, které jsou ve skutečnosti úplně stejné, liší se jen hlavním vyšetřovatelem. U Derricka to byl vykulenec, zde stařec. ()

Carlossss odpad!

Jóó... tenhle seriál jsem z duše nesnášel:-D Starej vypadal trochu jako krtek a byl přinejmenším stejně chytrý. Prostě Němčouři zase zaváleli. Po Horstu Fuchsovi a komisaři Derrickovi je tady další skvost germánské kinematografie. ()

Ravi odpad!

Tak tohle muselo unudit k smrti i introvertního flegmatika. Hrůza natočená z vůle všech seriálových diletantů. ()

Pipes odpad!

Mě přijdou všechna krimi z Německa stejný.. Furt vše dokola.. U tohoto seriálu mě ovšem navíc odpuzuje jeho hlavní hrdina. Nějak se na něj nemohu dívat. ()