Voyager dostal nelehký úkol. Vydává se na záchrannou misi najít starou sondu Friendship 1. Harry, Neelix, Tom, Chakotay a poručík Carrey se transportují na povrch planety, kde by sonda měla být. Jenže zjišťují, že sondu našel taky někdo jiný. (Varan)

noriaki

Odvážně se vydáváme tam, kde už před námi byli úplně všichni, díl 9. a poslední. Samotná existence sondy je poněkud zvláštní. Nenávist obyvatel planety je úplně na hlavu. Na jejich námitky stačí primitivní argument - my tu technologii sami používáme. Být Janeway, tak se na ty fanatiky vykašlu. ()

sirien

Přehlídnu, na jaký shodě náhod zas zápletka stojí. Problém je, že to je vlastně o ničem - vcelku nezajímavá situace s rukojmími, následně hromada technoblábolů s magic insta-řešením. Do toho trochu přehnaný přístup odpovědnosti za to co si někdo udělal sám. Takovej spíš meh díl. ()

RedRose

Sonda letěla 150 let a oni spočítali, kam doletěla?! Budiš. Z vesmíru neviděly senzory nic z toho co je na planetě kvůli rušení z radiace, ale sondu vyčmuchali na světelné roky daleko... To ten příběh celkem ničí... Jinak příběhy tohoto typu mám rád a tento se mi fakt líbil i přes logické chyby. ()