Členové posádky Voyageru jsou na planetě Quarranů. Tam spokojeně žijí a chodí do práce. Nikdo z nich o Voyageru v životě neslyšel. Jediný Tuvok má pocit, že je něco špatně. Začne mít divné vize, jakoby nebyl z planety Quarranů... (Varan)

sirien

Epizody se ztrátou paměti a novou (vnucenou) identitou část diváků nesnáší z principu. Stranou toho, pokud nejsou výborný, pak skončí jako předvídatelná omílačka ohranejch klišé - někdo se zamiluje, někdo se dramaticky rozvzpomíná i když by neměl, někdo tvrdí jak pohrdá něčim co normálně dělá... a půl tuctu dalších takovejch. Herci si zahrajou něco jinýho - obvykle děsně nezajímavýho co nikoho nebere a ani to nenabídne příležitost k zajímavejm výkonům. A příběh je od třetí scény jasnej až do konce. Btw. Kate Mulgrew (Janeway) prostě neni "romantická herečka". ()

Loki_Six

"A planet called Earth. A long way from here. Overpopulated, polluted, very little work. It's nice to be in a place where different species get along so well. There's a lot of violence where I come from." ()

noriaki

Vždycky když Tuvok prodělá změnu osobnosti, nebo ztratí paměť, tak se u něho projeví křečovitý smysl pro humor. Fixace scenáristů na tenhle aspekt mi připadá prvoplánová. Zápletka dvojdílu je ovšem super - mám na mysli především prostředí. ()