Tuvokovi se vrátí vzpomínka, na kterou si nepamatuje. Jako malému se mu nepodařilo zachránit malou dívenku, která spadla z útesu. Podle Doctora se jedná o potlačenou vzpomínku. Tuvok se tak spojí s Janeway a společně se vydají do hlubin jeho mysli zjistit, co se tehdy opravdu stalo. (Varan)

PKD

To, že Tuvok skutečně nebyl na Excelsioru mi ani tak neva, spíše fakt, že celá ta hl. část, kvůli které se to vlastně točilo, zabírá všehovšudy pouhých 17min.! dohromady. Tedy ani 50% dílu. :-/ Je sice parádní, že jsme tak dostali doplněné scény z ST VI, ale DS9 se svými Triblíky, zůstavá jasným vítězem. I když jsem i tomuto dal plný počet, byť je to reálně na 4. No, ono nakonec, výročí..nevýročí, všechny ty TOS pocty v růz. tv trecích stejně nakonec všechny s přehledem rozsekal, famózně temný zrcadlový 2díl z STEnt. ()

DocBrown

Roku 1996 oslavil Star Trek své 30. výročí. Na počest všechny tři následující posádky natočili něco "extra". Seriál TNG už skončil, takže natočili s Picardovou posádkou The First Contact, jakýsi prequel TOSky. DS9 natočili famózní díl Trials and Tribble-ations, kde se nakvartýrovali přímo do původních scén. VOY natočil tuhle vložku do The Undiscovered Country, ale ačkoli scény se Sulu na Excelsioru působí nostalgicky, celý děj epizody působí vyloženě účelově. Tuvokovi to vytahování jak je všechny znal nežeru, v tom původním filmu na Excelsioru prostě nebyl (naproti tomu byl Russ hned v následujícím filmu se Scottym). Sakra, a loni to bylo už 50 let. ()

sirien

17 minut než se dostaneme k pointě, kdy musíme přežít Neelixe (!! -1*) a Tuvoka s dětskou stavebnicí. Tou pointou je Tuvok-díl s TOS nostalgií, což je obojí super (a s pohodově udělanym char-retconem), ale díl samotnej má slabou zápletku a pitomý rozuzlení (stranou toho že jeho první půlka je dobrá na přeskočení). Z nostalgie bych tomu rád dal nezasloužený 3*, ale naštěstí tam je ten Neelix takže se tomu snadno brání. (Jako výročně-speciálkovej tribut to je fakt slabý, s DS9 Tribblama se naprosto nedá srovnat.) ()