Hirogeni se vrací. Zmanipulují posádku Voyageru a uvězní ji v simulátoru. Jediní, kdo o tom celém ví, jsou Doctor a Harry. Posádka je uvězněna v simulaci odehrávající se během 2. světové války, kde se Hirogeni stali nacisty a posádka lodě jsou odbojáři. Podaří se odboji opět vyhrát? (Varan)

DocBrown

Epizoda Nejdesedostatzesimulátoru dvěstěpadesátá druhá. Tohle mají být ti samí Hirogeni z předchozích dílů, kde vykosťovali své oběti? Tady tak akorát chlemtají holovíno, poslouchájí Sedmou a nějakého árijce a Kima tam nechají pobíhat bez dozoru, aby mohl kdykoli aktivovat Doktora. A taky se nějak zmenšili. Pod pojmem pozorování kořisti si asi představují pozorování, jak luští kódované informace britské tajné služby, to se bude Hirogenům ve vesmíru jistě hodit. Chápu, že by mohli najít zálibu v simulátoru (viz úvodní scéna), ale posádka s nějakým implantátem (kde se vzal?) působí tak hrozně prvoplánovitě (chceme posádku bojující proti esesákům ...). Už z těch holodílů a holopostav (kromě Doktora) mám holofobii a scénáristi by zasloužili na holou. A to jsme teprve v půlce seriálu .... ()

noriaki

Seritál ENT později ukázal jak má vypadat díl s "nacisty", takže tohle budu brát jen jako zkoušku. Děj totiž nevyčerpal námět, ani nezužitkoval atmosféru. Hirogenové si takový osud rozhodně nezasloužili. ()

sirien odpad!

Jeden z těch dílů kdy autor chtěl psát X, ale práci dostal jen na star treku. Taky jeden z těch dílů co člověk prokliká za 5 minut a vůbec o nic nepřijde, protože je všechno tak šablonovitý a předvídatelný - 90% dílu nějakej WW2 holo-shit a 10% skutečná zápletka co nedává smysl a má sázky kterejm nikdo nevěří. (bejt to 1-díl tak se to mohlo dostat na 1-2*) ()