Riker je rozpolcen, když mu admirál přikáže, aby utajil účel riskantní mise. (SkyShowtime)

Loki_Six

"I wanted someone who would stand up to me, someone who was more concerned with the safety of the ship and accomplishing the mission than with how it might look on his record. To me, that's one of the marks of a good officer." ()

GejmronCZ

Tento díl jsem viděl kdysi v TV a nečekal jsem, že si ho tak dobře pamatuji. Škoda, že nebylo řečeno více o historii Pegasu a oného zařízení. Nějaké nahlédnutí jak to kdysi vypadalo by bylo hodně dobré. Tak či tak je to skvělý díl a zrovna na konci ve vězení, když tam přišel Picard, to bylo to, co tomu scházelo. To jak pak naznačil a odešli bylo absolutně nejvíc. Zpátky k Pegasu a oného zařízení. Když jej použili, zmocnil se mě takový pocit volnosti, pocit, že nic není nemožné, pocit obrovské výhody vůči Romulanům. Velmi zvláštní. Ovšem jedno admirálovi nemůžu upřít. Výhoda by to byla neskutečná a posunulo by to možnosti o světelné roky dál. Tohle kdyby prošlo, tak je to deal jako.....velryba. (prase není dostatečně velké, aby to vyjádřilo) Tohle kdyby flotila začala používat, najednou by byla taktická výhoda úplně někde jinde a jen si to představím, tak to je až nechutně OP. Federace by už nebyla často tak bezmocná a nucena dělat kompromisy, ale prostě by využila toto. Pomohlo by to rychle a efektivně vyřešit spoustu střetů a problémů. Síly v celém kvadrantu by se posunuli o pěkných pár světelných let. Napadá mě příklad: Na jednu loď jsou 2 nebo 3 nepřátelské. Pak se objeví okolo nich další lodě federace (třeba 5) a už ty 3 můžou snadno zničit. Byla to léčka a taktická výhoda. Věřím, že federace by dokázala takové zařízení využít nejen pro výhodu na lodích, ale i stanicích. Borgové by měli najednou problém... ááá velký. ()

majo25

Epizóda ako vystrihnutá z včasnejších sérií TNG a so zápletkou o utajenej maskovacej zbrani by bola zrelá aj na dvojdiel. Poteší aj Terry O'Quinn v roli excentrického admirála, nejaké to tajomstvo držané pod pokrievkou 12 rokov a tiež aj s tým súvisiace prieťahy s Piccardom. Maskovacia zbraň, za pomoci ktorej sa dokonca dá prechádzať aj pevnými predmetmi by sa Federácii veľmi šikla, je preto divné a otázne, prečo sa zazmluvnili v jej nevyvíjaní a stratili tak výhodu pred súpermi. Ako keby teraz neboli s Romulánmi vo vojne - aj keď "len" studenej. Mimochodom - to aj Romuláni majú černochov? ()

noriaki

Pasáže v ENT dávají téhle epizodě šťávu a vyzdvihují ji k těm nejlepším. Bez nich je Rikerovo lavírování příliš povrchní a vnitřní konflikt spíš tušený, než doopravdy odžitý. Terry O'Quinn je sympaťák i jako záporák. ()

PKD

Po předchozím díle, další nářez a snad ještě lepší. Tohle se snad stávalo jen v TOS (když pominu 4.s. STE) že bylo několik supr dílů po sobě. Den kpt. Picarda to uvede squellým intrem i Rikerem, který parádně napodobí svého velitele, držíce přitom jeho vycpanou figurku.:))) Jen by mě zajímalo, jestli si dělal kpt. legraci a nebo den vel. Rikera skutečně existuje.;-) A když si mám vybrati v nějakém takto postaveném díle stranu, zde bych byl (i přes ty oběti) na Pressmanově (budoucí Losťák Terry O´Quinn jede, česky to byl zajímavě vybraný, Lukáš Vaculík) páč vždycky jsem nechápal, proč by UFP neměla míti maskování. I když to je zde i jinde zdůvodněno, naprosto nesouhlasím a příjde mi to, jako zbytečně připosraná politika. Pominu fakt, že jak zde píši i další, Kirk odcizil maskovací zař. 100 let před touto ep.;-) A o Defiantu raději pomlčme úplně. Byť ten to má legálně.:) A okořenili to opět Romulané, jejichž kpt. lodi, vypadá jako bratr Jamese Earl Jonese.:) ()