Poté, co Picard přijde při útoku o život, dá mu Q možnost změnit svůj osud. (SkyShowtime)

PKD

Já bych tedy mladého Pikrda obsadil někým věkově přiměreným. To má ten Stewart takové ego, že musí býti v celém díle? Jak mám věřiti, že to je mladík, když se stále dívám na toho dědulu? Jinak bylo docela bizar, jej pak viděti v jiné uniformě a konečně podřadné funkci. Ten zvláště potřebuje jako sůl, od Q sraziti hřebínek. Tohle mu měl dělati pravidelně každou sézonu.;-) A ufouni okopčení z Predátora, z hlediska výrobního, po1. ()

noriaki

Možná ne jedna z nejlepších epizod s Q, ale určitě jedna z nejzvláštnějších. Jen ten konec mi moc nedával smysl. Picard zůstal svůj. Změnila se jeho minulost, ale ne jeho povaha. Kdyby chtěl, tak by se do velitelské funkce v klidu vyškrábal. ()

majo25

Bohužiaľ, stretlo sa tu viacero prvkov, ktoré spolu neladili. Od toho, že bytosť Q bola dávno otrepaná téma už pred touto epizódou. Cez to, že mladý Piccard je vznetlivý, sukničkár a hazardér, a že život čerstvých dôstojníkov (v dosť mizerne spracovaných uniformách) je plný hier a žien a nie povinností. Až po samotný odkaz filmu, kde sa risk a nezodpovednosť nadraďuje nad zodpovednosťou a múdrosťou. Práve zo zodpovedných ľudí bývajú aj vrchní velitelia, nie z hazardérov, ktorí si svoj život zamieňajú za hru. Ďalšou blbosťou bol fakt, že by bol Piccard tak pyšný a bez pokory, aby sa radšej vzdal života, než by slúžil federácii ako radový vedecký praporčík. To sa na piccarda vôbec nepodobá a nemalo by sa to podobať na žiadneho skúseného dôstojníka Federácie, možno s výnimkou Worfa. A to ešte nevravím o tom, že z Piccarda urobili blbca, ktorý nevie, že aj mladícke nezdary formujú človeka a musí mu to vysvetľovať bytosť Q ako nejakému malému decku. Bez ohľadu, že Piccard patrí medzi vôbec najzaujímavejšie postavy celého startrekovského univerza a že väčšina dielov, v ktorých je dominantnou postavou, je výborných, sa táto moralizujúca epizóda nie celkom vydarila. ()

sirien

Existují i profláklé díly, které nezklamou. Jsou v menšině, ale tohle je jeden z nich. Bohužel, kromě centrální myšlenky a Q (který se konečně usadil ve své "správné" formě) je samotný obsah toho dílu spíš ne moc zajímavej, což tomu poněkud ubírá - a navíc si dokážu představit že i když to někdo uvidí bez nějké dodatečné znalosti toho o čem ten díl je, tak stejně bude docela předvídatelnej. Ale i tak to je pořád solidní díl. ()