Picard a pan Spock se střetnou kvůli navrhovanému sjednocení Romulanů a Vulkánců. (SkyShowtime)

majo25

Prvá časť dvojdielu nie je až taká zaujímavá, aj keď sa v závere objaví Leonard Nimoy alias Spock, prvýkrát sa dostávame na domovskú planétu Romulánov (mimochodom ich svet vyzerá ako vystrihnutý zo stredoveku). Vybavovanie sa so Sarekom a jeho citoch k Spockovi je nezaujímavé a zdĺhavé. Pobaví humor s Datom, chýba však akákoľvek akcia či napätie, viacmenej sa iba kecá a stavia na tajomstve. Úvodná spomienka na pamiatku práve zosnulého otca vesmírnej opery - Gena Roddenberryho zamrzí. ()

RedRose

Dvoudíl se Spockem, Romulany, Kllingony, infiltrací na Romulus. Prostě paráda! /// Jen mi nikdy nebylo jasné, proč se ve federaci nepostavilo nějaké průzkumné/výzvědné plavidlo s warpem a fazery, řekněme pro pár desítek lidí i s maskováním?! Maskovací technologii Kirk šlohnul Klingonům už sakra dávno. To je podobná podivnost, jako že se v TNG a VOY nikde ve větší míře nepoužívají kamerové systémy. Tvůrci toho předpověděli dost, dotykové displeje, tablety a komunikátory, ale pitomé kamery, které už v té době existovaly, tady skoro nikde nejsou?! ()

PKD

Z knižní verze se mj. dovíte poněkud nechutnou (hehe) informaci, že ´´krásná´´ adm. Brackettová z úvodu má zálusk na Picarda, eeeew.;-)  ,,Buď opatrný, androide. Nějaké Romulance by se z tebe mohly zapálit lýtka a mohla by ti slízat barvu z uší´´. Nutno podotknouti, že v cz dab. to je poněkud cudnější.:) Linka mimo Romulus není špatná (a samoz. je též důl. pro děj) já jen dávám přednost té hl. ()

ADIO45

V této epizodě se Spock, ikonická postava z původní série Star Trek. Nabízí fascinující směs politického intrikánu, kulturního zkoumání a emocionálních momentů. Setkání mezi Picardem a Spockem dodává hloubku příběhu, zatímco témata spojenectví a porozumění překračují hranice časových epoch. Herecké výkony Leonarda Nimoye a Patricka Stewarta přinášejí epizodě výraznou autentičnost. ()