Zlomyslný Q promění Picarda v Robina Hooda a vyšle ho splnit úkol. (SkyShowtime)

DocBrown

Sir, I protest, I am not a merry man. Jeden z nejslavnějších citátů celého Star Treku. Slavnější už je jen I'm a doctor, not a ... a Resistance is futile. Za pouhé dva roky si zahrají jak Patrick Stewart tak Clive Revill v Brooksově Robin Hood: Men in Tights. Ačkoli děj téhle epizody žádný skvost není, šaškování Q je opět nadmíru zábavné. Prostřih na hrad je Alnwick Castle, kde probíhalo mimo jiné natáčení Black Adder I ()

Ironfood

Ryze komediální díl evokující Červeného trpaslíka. Jeho kvalit to samozřejmě nedosahuje, ale pár scének mě opravdu pobavilo (například lukostřelba poradkyně Troi či Picard za oknem). ()

majo25

Viacmenej zbytočná epizóda. Začiatok fajn, po nástupe Q to upadá a nastupuje obohraná komediálna platňa, v ktorej si Q opäť raz robí z posádky Enterpise švandu. Záver s presunutím sa do Sherwoodskeho lesa je ešte slabší. Áno, niektoré vtipy sú podarené (Worf versus mandolína), ale z lepšieho priemeru epizódu nevytrhávajú. Je úsmevné, ako si prieskumná partička z 25. storočia bez svojich technologických vychytávok nevie poradiť v 12. storočí, resp. vie, ale LTT. O zle zamaskovaných šermiarskych dvojníkoch nehovoriac. ()