Riker je vážně zraněn během mise prvního kontaktu a je mylně považován za nepřátelského mimozemšťana. (SkyShowtime)

sirien

Bojim se, že tahle epizoda nestárne dobře - jak se Rosewell a celý "ufoni jsou za rohem!" hype vytrácí z popkultury a povědomí, tak holt ztrácí sílu i díl, který je ukázkou prvního kontaktu ze strany méně rozvinuté civilizace - a "paralelou" domnělých událostí a konspirací z naší historie. Jinak ale solidní díl s trochou proti-xenofobní společenské kritiky, trochu předvídatelný, v závěru trochu zjednodušený, ale nijak bolestivě. ()

majo25

Vynikajúca zápletka s vytváraním kontaktu s novou civilizáciou, navyše snímaná z pohľadu ešte vesmírom nepobozkanej civilizácie a ich vnútorného zápasu, kam sa vydať v budúcnosti. Síce je divné, že kontaktáž robí bádaterľská loď Enterprise, ako aj to, prečo sa kontaktoval aj lodný komandér Rijker, ale pre výsledok to nemá nejaký negatívny vplyv. Rijker ako vesmírčan sa stíha kontaktovať s domorodkyňou aj v dvojzmyselnom význame. To je našťastie jediný vtipný moment epizódy. ()

GejmronCZ

Miluju tenhle díl! Ztělesňuje snad skoro všechno, co mám tak rád. Já sám se mega moc vidím v té Mirastě. Prostě úplně nadržená bejt součástí něčeho většího a zkoumat nepoznané, perfektní. Taky bych letěl úplně nahned. Nemám absolutně co vytknout. Možná jen extrémě nadrženou domordkyni, jak vlhne nad Rikerem, to byla skvělá komedie. PepeLaugh TeaTime ()