Dat se stane otcem, když stvoří androida; Picard je kvůli tomu znepokojen. (SkyShowtime)

DocBrown

Nakonec to nejlepší na díle je začátek a samotný konec, jak se Picard rozčiluje. Postupně je to poněkud recyklace The Measure of a Man Nevšiml jsem si, že by s vámi všichni ostatní konzultovali svoje rozmnožování, kapitáne. ()

sirien

Tři akty, tři velké problémy. První trpí lacinejma a v důsledku nesmyslnejma paralelama na lidské děti a rodičovství. Druhej trpí recyklovanym a debilnim porušovánim základních práv (...nebo naprostou a tupě pojatou degradací utopismu Federace, debilní to je tak jako tak) a třetí... začne nevysvětlenejma ad hoc věcma a pak se zvrhne v laciné vybruslení ze všech předtím otevřenejch problémů a témat. Jakože proběhnout tam nějaké SF myšlenky a nějaké implicitní společenské reflexe, na svou dobu pokrokové (dneska spíš otravné, holt zeitgeist a jeho změny...) a nemá to vůbec špatný námět, ale provedením to zakopává o vlastní nohy. ()

majo25

Aj keď nejde o žiadne ohrozenie, v závere sa až príliš tlačí na city a obaja androidi rozprávajú o emóciách, láske a pod. viac ako samotní ľudia, ide o zdarilú epizódu, ktorá je síce o objave a "dieťati", ale vo svojej podstate je o Datovi a jeho nahliadaniu na svet. Že nikoho nenapadlo, aby Data vytvoril hoc aj 1000 svojich kópií a mali by po probléme. ()