Posádka lodi Enterprise se snaží vyřešit záhadu kolem jednoho úmrtí. (SkyShowtime)

SSE

Tato epizoda bývá hodnocena jako slabší, ale mě se líbila. Z hlediska kontinuity a platnosti základní směrnice (v originále prime directive) je to ovšem celé špatně, nejprve se v rozporu s pravidlem zakazujícím ovlivňování prewarp civilizací vecpou na zaostalou planetu, následně těm obyvatelům oznámí, že z důvodu základní směrnice musí respektovat jejich zákony (což si navíc nejsem jistý, zda je účel základní směrnice), aby je pak stejně porušili :D. Přitom to šlo udělat jinak: Planetu mohli navštívit inkognito jen jako pozorovatelé nerozvinuté kultury, ale to by pak nefungoval plán na rekreaci celé posádky. A Wesleyho mohli také transportovat mimo oči obyvatel planety. ()

Ironfood

Některé pasáže z povrchu planety sice působí jako z nějaké pornoparodie, ale celkově to není špatný díl. Nicméně je velká škoda, že zákon nebyl důsledně dodržen, ušetřilo by mi to spoustu skřípání zubů při sledování dalších dílů... ()

majo25

Ďalšia z mála epizód, ktorá sa mi vryla do mojej rokmi vypadávajúcej pamäte. Áno, jednoduchá zápletka, ale silná. Rajský priam utopistický svet ponúkajúci krutú spravodlivosť. Keď sa spomenie poučka Neznalosť zákona neospravedľnuje, spomeniem si práve na seriál NG. Filozofické úvahy nad etikou jasne dominujú a mne sa práve kvôli tomu epizóda veľmi páči. Samozrejme, osloví aj niečim iným - veď kto by si nechcel rekreáciu vychutnávať takto slastne a neviazane. ()

Martinius

prekvapujuco nedocenena cast. avsak dokonale charakterizujuca to, co robi star trek star trekom. filozoficka dilema, ktorej musi celit posadka na svojich cestach, zanechavajuca pachut dizonancie. ked som TNG davno-pradavno pozeral po 1x, dufal som, ze to wesley kupi. zial nestalo sa tak. podla mna jedina skvrna na tejto casti. ()

sirien

eh? Ta trapnost vizuálu a chování toho povrchně sexualizovanýho "ráje" kde všichni choděj do fitka a trapně polonahý pořád doslova běhaj okolo je na přesdržku sama o sobě. Nicméně ta idea kontaktu s mezi-dimenzionální civilizací je zajímavá. Stejně tak jako koncept otázky spravedlnosti při střetu s jiným systémem hodnot - nicméně to (ne)řešení s naplácnutym závěrečnym moralistickym proslovem? Celý to působí že měl někdo super nápady, ale pak to zrealizoval někdo kdo z nich vůbec nic nepochopil. Popravdě vůbec nevim jak to hodnotit - fázuju někde mezi 1-2* a 4* a z pocitu že to je jedno nebo druhý se mi nějak nechce dávat nic mezi tim. (A btw. "prime directive" - když není nikdy řečeno co přesně říká, tak vlastně nic neříká, takže efektivně říká cokoliv, takže vlastně narativně vůbec nefunguje.) ()