Colonist

U minulého dílu jsem psal následující: "Humor v případě Osamělých střelců funguje, když se pohybuje v reálných mezích - když ti tři asociální exoti řeší nějaký zdánlivě normální problém naprosto absurdním způsobem." Epizoda "Eine Kleine Frohike" mě vyvedla z omylu. Tady není normálního skoro nic. Frohike se vydává za Dolpha, blonďatého syna údajné nacistické kolaborantky, kterou má identifikovat podle mateřského znamínka ve tvaru Německa na jejím zadku. Wow. To prostě nevymyslíš. Je to naprosto šílené a je to super. Ten humor může fungovat i v případě takovéto bizarní a ujeté zápletky. Díl boří veškeré hranice realističnosti a definitivně potvrzuje, že Pilot prodával úplně jiný seriál. Vládní konspirace a terorismus jsou pryč, seriál se stává čistokrevnou komedií. Konečně. Já jsem se u této epizody dobře bavil a už teď si troufám říct, že 1x03 bude patřit k vrcholům tohoto seriálu. Jednoduchá zápletka dílu velmi prospěla. Na rozdíl od předešlé epizody zde není tak zamotaný a překombinovaný děj, takže se zde mohli tvůrci naplno věnovat hláškám a vtipům. A to je právě to, na čem by měl seriál stát. Na The Lone Gunmen opravdu nikdo nebude koukat kvůli ději. Tady diváka zajímá ústřední trio a jeho komické eskapády. K tomu nepotřebujeme zamotaný příběh plný zvratů. Tedy - v této epizodě jeden zvrat je a je na míle předvídatelný. Ale znovu opakuji: o děj tu vůbec nejde. Jinak by musel být člověk hnidopich, protože nad mnohými věcmi zůstává rozum stát (Langly sní jídlo otrávené smrtícím jedem a nic moc se mu nestane, Střelci mají k dispozici dokonalé masky lidí apod.). Má obava z minulého dílu se dosud nenaplnila. Jimmy Bond je zatím takový neškodný blbeček, takže mi nevadí. Ovšem v případě Illany...teda Yves... to začíná být na jedno brdo. Vždycky se odněkud vynoří se zásadními informacemi kolem aktuálního případu (kde je bere?) a Střelcům pomůže, aby je v závěru mohla nějakým způsobem podrazit, protože celou dobu sledovala vlastní zájmy. Jestli to tak bude v každém dílu, tak to začne být únavné. Celkově epizodě dávám hezké čtyři hvězdičky. Vyšší hodnocení bych udělil v případě, že by to bylo ještě o chlup vtipnější. P. S. Pro fanoušky seriálu Ztraceni je zde další známá tvář - Alan Dale (Charles Widmore). Ten si mimochodem o rok později zahrál v 9. sérii Akt X úplně jinou postavu. Po této epizodě lze však jen těžko uvěřit, že se oba seriály odehrávají ve stejném světě :-). ()

the_weaver

Tak to už hej! Konečne sa k obstojnej nadsázke pridala aj obstojná zápletka a je z toho výborná a napínavá epizóda! Dokonca i to nereálne hackovanie si odpustili; len škoda, že ho nahradili nereálnymi maskérskymi zručnosťami. ()