Victoria Wintersová prichádza do Collinwoodu, izolovaného pastva pri pobreží Maine, aby tu pracovala ako vychovávateľka. Čoskoro je vtiahnutá do podivného sveta gotických upírov i duchov a dozvie sa o kliatbe, ktorá bola na rodinu sídliacu v panstve uvrhnutá pred dlhými stáročiami. (Kubrickon)

Campbell

Trošku zklamání, nebylo to sice nijak zlé, ale vyloeženě mě sraly ty romantický pasáže. Ty byly neuvěřitelně hloupé a nudné. Atmosféra taky docela padla, a tak mi nezbývalo nic jiného než se koukat na postavy které byly kupodivu dobré. Není to seriál který budu chtít vidět znova ale pár světlých chvilek rozhodně má. ()

Tayen

A já jsem si říkala, kde se mi tahle srdcovka mého náctiletého mládí ztratila. Seriálový Drácula tak televizní, jak jen může být. Čtyři hvězdičky z nostalgie a vzpomínek. Regulérní komentář dodám po novém shlédnutí. Jen by mě zajímalo, jestli má tento seriál něco společného s chystaným stejnojmenným filmem Tima Burtona. ()

NinadeL

12/12 novoten: Ono je to celé mnohem složitější. Tuhle sérii nelze plně vnímat bez alespoň minimální znalosti původní gothické soapky, které se vysílala v letech 1966-71 dvou filmů (House of Dark Shadows a Night of Dark Shadows). Ten původní seriál je dodnes nostalgickým hitem a tenhle revival je vlastně jen jeho pocta. Skvělá, také jsem ji poprvé viděla v těch šílených nočních hodinách na Nově (a ještě ne celou, protože při pár dílech jsem měla problém se signálem... :)). Ale jako už častokrát, později jsem se dočkala kompletního vydání na DVD a přečetla jsem si originálního průvodce a byla jsem nadšená jako nikdy dřív. V současnosti to vypadá takto: další remake byl hned po pilotu v roce 2004 zrušen, takže se dával jen na conech, ale je možné poslouchat množství audio her z let 2006-8. A co skutečně dopadlo skvěle, je nový film z roku 2012, který se plánoval dlouhých pět let. Nová vlna obliby Collinwoodu je právě tu. ()

novoten

Vzpomínám si, že jsem si krátce před pubertou tenhle draculovský seriál relativně dost užíval v nepříliš koukatelném čase v nočních hodinách na nově a jak moc mi bylo líto, když se v závěrečném díle všechno zbytečně zapletlo a zůstalo otevřené. Jak jsem zjistil na imdb, tak další řada nikdy nevznikla a ačkoli leckterým dějovým liniím otevřený konec sluší, mrzí mě, že se nikdy nedozvím, jak to vlastně s krásně temným Barnabášem v podání Bena Crosse dopadlo. ()