Lebkouni

• USA Alien Nation
všetky plagáty
USA, (1989–1990), 18 h 2 min (Minutáž: 47–95 min)

Tvorcovia:

Kenneth Johnson

Gary Graham, Eric Pierpoint, Michele Scarabelli, Lauren Woodland, Sean Six, Terri Treas, Jeffrey Marcus, Ron Fassler, Jeff Doucette, Molly Morgan (viac)

Jednoho dne ztroskotala vesmírná loď v poušti Mojave. V lodi bylo 250,000 mimozemských otroků, kteří mají vysokou inteligenci. Začnou žít s lidmi v Los Angeles. Postupně se snaží zapojit do obyčejného života, ale pořád k němu cítí určitý odpor. Lebkouni jsou kriminální sci-fi série a mezi hlavní hrdiny patří dva detektivové. Matthew Sikes a George Francisco. (duklak2)

duklak2

Je to už velmi dávno, co tento seriál běžel na jedné naší televizní stanici. Já viděl jen pár dílů. Vždycky po příchodu ze školy jsem místo studia zapnul televizi a tam jsem viděl jakési mimozemšťany, kteří byli velmi podobní lidem. V paměti mě utkvěly hlavně jejich holé lebky a ještě si také pamatuji, že všichni ti lidé z vesmíru měli vysokou inteligenci. Z nostalgie dávám dvě hvězdy. ()

Segrestor

Při absenci jakéhokoliv seriálu o emzácích v té době a s přihlédnutím na mou nadrženost po této tématice, bych dal za pět i Lebkounům. Ale díky tomuto seriálu mě ta chuť tak trochu přešla, tak se na ten seriál zlobím - moc se zlobím. Je to velice zlý seriál. Nuda, kam se podíváš. Emzáci Lebkouni, což opravdu mohli klidně být jen černoši, mě za koule nechytli, i kdybych je měl trapně v podpaží jako tihle směšní vesmírní přivandrovalci. ()

Drekorian

Ne tak dobré, aby se dalo označit za kultovní, ale ani ne tak špatné, aby náleželo mezi 200 nejhorších seriálů tady na CSFD. Lebkouni jsou zajímavým propojením krimi a science fiction, které se zaměřuje spíše na krimi. Nevtíravým a velice pěkným způsobem se snaží alegoricky poukazovat na problémy menšin ve většinové společnosti a odsuzuje rasismus. S úžasným patosem osmdesátých let, kde policajti po vzoru Drsného Harryho nosí obrovské kanóny a nebojí se je použít, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

huligang

z nudze cnost!...ked nebolo nic ine,pozeralo sa ja toto...o com to je? kriminalka, dvaja policajti riesia pripady z ktorych mi ani jeden neutkvel v pamati :o ,myslim z tych pripadov,celkom si pamatam ze jeden z tych detektivov bol mimozemstan,co bolo neobvykle :D ...a ze aj mimozemstania robili neplechu, ved co sme od nich mali cakat? "kremeše"? :D ...momentalne sa serial nachaza v topke najhorsich,patri tam? ()

Han22

Další dluh z dětství splněn a seriál nasledován. Lebkouni jsou mixem mezi kriminálkou a rodinným seriálem se špetkou akce a sci-fi. Jako kriminálka je to celkem inteligentní, i když trochu pomalé a nudné, nějaký ďábelské honičky nebo přestřelky tu opravdu nejsou. Stejně tak by člověk těžko hledal nějaké hard sci-fi náměty nebo efekty, vrcholem je pohled na domovskou planetu návštěvníků. Nicméně díky sympatickým hlavním i vedlejším postavám, zajímavým vedlejším liniím (rodina Francisců, rodící se vztah Matta a Cathy) a především velice zajímavým odlišnostem skoro lidských Tenctoňanů se to to dá bez problémů sledovat i dnes. Po počátečním znudění mě to nakonec docela chytlo a brutální cliffhanger ve finále by mě asi celkem naštval nebýt pěti navazujících filmů. 36%? Ale no tak, tenhle seriál je tak solidních 60%. ()

• Když seriál skončil, vydalo vydavatelství Pocket Books v letech 1993-1995 několik knih na motivy seriálu. Některé z těchto knih byly napsány podle scénáře plánovaných dílů zrušené druhé série. (morgos)
  • K seriálu stanice Fox Network měla být natočena i druhá série. Finanční potíže tomu však zabránily. Namísto pokračování seriálu bylo natočeno 5 televizních filmů se stejným obsazením. (morgos)