Divadlo Raye Bradburyho

• Kanada The Ray Bradbury Theater (viac)
Sci-Fi / Fantasy / Dráma / Thriller / Poviedkový
Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Nový Zéland, (1985–1992), 25 h 43 min (Minutáž: 21–30 min)

Tvorcovia:

Mark Massari

Predloha:

Ray Bradbury (kniha)

Ray Bradbury, Kenneth Welsh, Leslie Nielsen, James Coco, Cliff De Young, Jayne Eastwood, William Shatner, Barry Flatman, Nick Mancuso, Cec Linder (viac)

Jméno amerického spisovatele Raye Bradburyho (* 1920) je spojeno se žánrem sci-fi, hororu a tajemna. Není tomu jinak ani u tohoto seriálu mysteriózních příběhů podle povídek tohoto mistra svého žánru. Zfilmováno bylo 65 povídek. (contrastic)

Recenzie používateľa choze k tomuto seriálu (2)

Divadlo Raye Bradburyho (1985)

Když jsem v polovině devadesátek přišel ze školy a zapnul televizi, Nova mě uvítala buď POLDY Z HILL STREETS nebo tímhle. A epizoda Zero Hour o dětech pomáhajících mimozemské invazi se mi tehdy silně vryla do paměti a stala se jedním z hlavních inspiračních zdrojů mých vlastních pozdějších dětských hororů. ()

Zero Hour (1992) (S05E02)

Děti si hrají na invazi mimozemšťanů a v jedné mamince narůstá podezření, že možná nejde jen o hru... Tenhle díl mi utkvěl nejvíc a povídku (psanou ve formě dialogu) bych zařadil do zlaté pokladnice hororů s dětskými hrdiny jako Kutnerova povídka Byl to démon nebo Bixbyho Je to dobrý život. Natočené to není nijak extra, ale stačilo to. ()