V osmém díle jsme byli svědky, jak koně, které koupil předseda družstva Jerry, pomohli Antonínu Maděrovi dostat se zvolna z deprese. Saška byla přijata do Boru na sklářskou průmyslovku, což později povede povede k dramatickým zvratům. Družstvo zvolna stoupá ke „slávě". Papaláši si výsledky prosperujícího podniku rádi připíší na svůj účet. Eda bude chodit do knihovny tak dlouho, říká, dokud Ivanku nepřesvědčí o své stále trvající upřímné lásce. Harry neváhá, na Edu si počká a zbije ho... tedy chce ho zbít, ale dostane sám nesmlouvavý výprask.

V dalším díle, který shlédneme, je nám ho jistě líto, protože je hodně pomlácený. Ale všechno zlé je pro něco dobré: Jelena ho ošetřuje a nastěhuje se k němu, v družstvu bude zaměstnána jako účetní. Zdá se, že Bajčakova protekce pomohla a pro Hejla bude těžké družstvu škodit. Ivance znova vstoupí do cesty Eda, tentokrát doslova. Hovoří o lásce, straší a vyhrožuje, pak zase nabízí ochranu celé rodiny. Ivanka je statečná. I když by ho nejspíš nejraději objala, neřekne ani slovo a naordinuje si zajímavý protilék. Do Lučin přijede návštěva ze Západního Německa a okolo Lučin se začnou splétat nebezpečné smyčky. Jako všude, kde jde o poklad. (Česká televize)