Kérly na doporučení podnikového šoféra Geodezie, kterému při měření vody v maringotce u vrtu soukromě poskytoval právní rady, dostal místo právníka v témže podniku, ale musel slíbit, že vstoupí do strany: ne zrovna do komunistické, ale do kterékoliv strany Národní fronty. Ředitel Geodezie mu doporučil Lidovou stranu. A k tomu dostal Kérly ještě klíče od podnikového bytu, což mu přišlo velmi vhod, protože se znovu sblížil se svou bývalou ženou Simonou. I v družstvu se blýská na lepší časy: Nerad nastoupil jako agronom natrvalo, Pýt se vytasil s tím, že tehdy Hejlovi vyměnil semínka a nedal mu ta pravá na anglické trávníky. Kromě toho, posledně přišel na nápad, že družstvo bude v dílnách rozvíjet přidruženou výrobu, a teď Jerry požádal Blanku, aby dělala pro družstvo nákupčí. Dostala podnikové auto a bude přijímat na nedostatkové náhradní díly objednávky. Diety zaručeny a pracovní doba volná.

Jírova dívka, Katka Bajčiaková, je těhotná. Protože její katoličtí rodiče lépe skousnou tajný sňatek než nemanželské těhotenství, mladý pár se okamžitě a tajně vezme. U Bajčiaků sdělení o uskutečněné svatbě proběhne jakž takž, ale u Maděrových došlo ke konfliktu. Když přivezl ukázat Jíra svou dívku, všichni se na ni těšili, ale když Katku představil jako svou ženu, Ilonka se hluboce urazila. Že by nebyla na svatbě svého syna, to si nedovedla nikdy představit. A jak pokračuje Danův románek s krásnou a vášnivou Helenou? Kdo je jejím manželem? Harry, mírný, laskavý a trpělivý, snad bude mít v životě také trochu štěstí. Mezi ním a jednou dávnou známou, Vaškovou matkou Jelenou, přeskočí jiskra, sice melancholická, ale třeba se rozhoří. (Česká televize)

topi80

I když se mohlo zdát, že Maděrův příběh už byl v předchozích sériích beze zbytku vytěžen, stává se v těchto úvodních dílech čtvrté série znovu nejzajímavější postavou. I díky Martinovi Dejdarovi, jehož jsem měl vždy za pohotového baviče a vypravěče, ale jako herec si mě navzdory mnohým oceněním nikdy nezískal. Až teď. ()