Antonín Maděra je v komunistickém vězení už sedm let a zdá se mu, že to déle nevydrží. Předstírané zdravotní potíže mu zajistí určitou dobu na izolaci, čímž se mu splní jeho sen – leží v čisté posteli, může se sprchovat a dostává kvalitní jídlo na talíři. Zanedlouho se však snaží své bílé „apartmá" opustit, protože samotě odvykl. Mezitím vězeň Břeský ve spolupráci s vedením lágru inscenuje útěk. Za to, že kamarády při útěku prozradí, mu vedení slíbilo propuštění. Netuší však, že byl náčelníkem podveden. Na statku se objeví Brabenec a přesvědčí Ilonku, aby poslala stížnost, že byl Maděra odsouzen protiprávně. Bude náhlá nová naděje, že se Maděrův osud změní, reálná? (Česká televize)

nervoznideda

modli se jak nejlíp umíš " andělíčku můj strážníčku " tu jsem se taky modlil, kdysi to je tak dávno škoda :-) dožil jsem se roku 2019, nevím zda za trest či odměnu , neb také platí: že koho bozi milují, ten umírá mlád , tak co si vybrat odměnu či trest pane Bože děkuji honza :-) 12.8.19 je mi líto Oldřicha Vlacha , když vzal roli komunistického hajzla ,ale hrál ji skvěle a Kanda ho měl zabít :-)12.8.19 ()

topi80

Před rozhodnutím, zda v base bonzovat výměnou za příslib svobody, je dobré si dobře promyslet, jestli mě budou potřebovat i venku. A pokud mě nechají dostudovat, přestože jsem jako donašeč selhal, je rovněž dobré klást si otázku, proč. Ono je to vlastně jednoduché. Ze studenta může být jednou fotr od rodiny a ten už bude mít co ztratit, když odmítne. ()

• Natáčeno v obci Úterý, dvoře Chýnov u Radiče, vojenském Újezdě Hradiště. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)