Kruk

Poľsko, (2018–2022), 15 h 12 min (Minutáž: 40–55 min)

Scenár:

Jakub Korolczuk

Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Jerzy Schejbal, Marcin Bosak, Mariusz Jakus, Norbert Janecki (viac)

Děj příběhu je zasazen do polsko-běloruského příhraničí, odlehlého a korupcí prolezlého koutu Evropy. Ve zdejším dětském domově, jehož chovanci museli být k dispozici místní pánské honoraci, vyrostl i Adam Kruk. Po třiceti letech, už jako špičkový kriminalista, se sem vrací rozkrýt rozsáhlou síť pašeráků. Dostává ale ještě jeden úkol – najít uneseného vnuka místního podnikatele. Netrvá dlouho a Kruk si uvědomí, že únos chlapce má spojitost s dávnými událostmi, které se odehrály v dětském domově. (Skylink 7)

Recenzie používateľa Arsenal83 k tomuto seriálu (2)

Kruk (2018)

Vyššie parametre pre mňa splnila len posledná časť prvej série. Inak neviem, silná téma, no hlavná postava s charizmou zbitého psa bola až tak nútené utrápená. A bitá životom permanentne. Všetko sa tu hrá na atmošku, ale tak, že viete, že ide len o to. Nie je to také prirodzené. Kruk teda Havran mňa osobne nechytil. Možno je to len meno. U nás máme jedného havrana a to je úd prvej klasy. ()

Episode 1 (2018) (S01E01)

Zatiaľ až takú silu nevnímam. Pravda však je, že hlavný hrdina naozaj vyzerá, ako by ho kedysi zneužívali. Vlastne nielen kedysi. Ako keby to stále pokračovalo. Seriál má však potenciál poriadne to rozbehnúť. ()