Kruk

Poľsko, (2018–2022), 15 h 12 min (Minutáž: 40–55 min)

Scenár:

Jakub Korolczuk

Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Jerzy Schejbal, Marcin Bosak, Mariusz Jakus, Norbert Janecki (viac)

Děj příběhu je zasazen do polsko-běloruského příhraničí, odlehlého a korupcí prolezlého koutu Evropy. Ve zdejším dětském domově, jehož chovanci museli být k dispozici místní pánské honoraci, vyrostl i Adam Kruk. Po třiceti letech, už jako špičkový kriminalista, se sem vrací rozkrýt rozsáhlou síť pašeráků. Dostává ale ještě jeden úkol – najít uneseného vnuka místního podnikatele. Netrvá dlouho a Kruk si uvědomí, že únos chlapce má spojitost s dávnými událostmi, které se odehrály v dětském domově. (Skylink 7)

kolemjdouc

scénář možná výborný ale zpracování na nule.Už jen filtr na kameře, aby podkreslil ponurou atmosféru ,u mě okamžitě sráží známku z uměleckého dojmu. ()

sochoking

Surové, drsné, temné a depresívne! Výborná kamera, pod ktorou je opäť podpísaný skvelý Jan Holoubek. Chlapík sa vracia do miesta bydliska, kde vyrastal a kde teraz, ako komisár, ide vyriešiť únos malého nevidomého chlapca, vnuka miestneho oligarchu. Prenasledovaný démonami minulosti začne odkrývať zlo, ktorého následkom sa snaží neustále čeliť. Výborný Michał Żurawski by si zaslúžil za tento výkon Oscara. Ja len čumím, že toto ešte nikto nepreložil do sk, alebo do cs . Toto hravo strčí do kapsy aj zvučné hollywoodské kúsky. ()

Arsenal83

Vyššie parametre pre mňa splnila len posledná časť prvej série. Inak neviem, silná téma, no hlavná postava s charizmou zbitého psa bola až tak nútené utrápená. A bitá životom permanentne. Všetko sa tu hrá na atmošku, ale tak, že viete, že ide len o to. Nie je to také prirodzené. Kruk teda Havran mňa osobne nechytil. Možno je to len meno. U nás máme jedného havrana a to je úd prvej klasy. ()

PAGE

Naprostá seriálová pecka od našich severních sousedů. Místní hodnotitele, co tomu dávají jednu hvězdu odkazuji na koukání Třiceti případů Honzy Zemana a ať se více neserou do něčeho, čemu nerozumí. Skvělé herecké výkony, excelentní scénář, za mě jasných pět hvězd, za všechny tři rady. ()

Daddko

Večne ubolený a životom bitý vyšetrovateľ, copy Randall a Hopkirk, jedna * za atmosféru východného Poľska kde sa úroveň žitia od socializmu nezmenila a s pravoslávnymi krížmi na cintoríne ako pozostatku Ruského cárstva. Gospodin ochráň nác pred ďaľším takýmto seriálom. ()

DJ Kritik

Videná prvá séria, v ktorej vystupuje schizofrenik, babka korenárka zopár magorov a zopár zrúd v ľudskej koži. Ale kupodivu do dobre spolu ladí. Druhá séria zachováva schizofrenika, ale bez rozdvojenia osobnosti, ale s násilníckymi sklonmi, zopár magorov avšak sa tu cez postavu skrytej zloby uzatvára kruh minulosti. Ku koncu série otvorený koniec pre vznik novej a dúfam, že záverečnej série. Tretia séria je priamočiara a okrem schizofrenika tu nie je veľa podivínov. Blíži sa to viac k realite. ()

gabrina

Výborný seriál. Můžu říct, že první série je dobrá, kde se seznamujeme s Adamem Krukem a jeho bolestnou minulostí, ale druhá a třetí mi nedali klid, abych to nesjela jak nejrychleji mi čas dovolil naráz během dvou dnů. Pro mě skvělá podívaná. Celkově 8/10.. ()