Příjezdové cesty

• USA Driveways

Kathy (Hong Chauová) je svobodná matka, která cestuje s nesmělým osmiletým synem Codym (Lucas Jaye) do domu své zesnulé sestry, který chtějí dát do pořádku a následně prodat. Jakmile si Kathy uvědomí, jak málo toho o své sestře věděla, Cody se překvapivě spřátelí se sousedem Delem (Brian Dennehy), vdovcem, který sloužil v korejské válce. V průběhu léta se Codymu s Delovou pomocí podaří sebrat odvahu k tomu, aby vylezl z pohodlí své ulity a našel si s matkou nový domov. (Cinemax)

radektejkal

To, že se v poslední době točí tolik filmů o přátelství staršího muže a malého kluka vně rodinných vztahů, má určitě nějakou sociální příčinu. Tou zřejmě je, že taková vztahy měly kdysi (pro oba zúčastněné) velký význam a že nyní je jich poskrovnu, nebo se opět začínají prosazovat. V mladí jsem podobný vztah neměl, ve stáří ano, to jest nyní. Sám film je jednou z podařených variací na toto téma. Je pomalý, protože se zde nesmí nic uspěchat, a je milý, protože zde nesmí dojít k pochybnostem. Cody a Del - přesto, že život jednoho začíná a druhého končí - si k sobě našli cestu a možná už tuší, co všechno tím získali. ()

Snorlax

Pomalu plynoucí film svým dějovým minimalismem spíše připomíná roadmovie, ano, však také jako spousta jiných amerických filmů začíná na silnici. Bez patosu vyprávěný příběh o stáří, odlišnosti i touze někde mít místo zvané domov je natočen jako laskavý a milý film. Po dlouhé době jsem se setkala se snímkem, který vypráví o obyčejných problémech obyčejných lidí. A jak už u těchto filmů bývá zvykem, nejsou tvrdě ukotveny v čase, ani místě, mohou se odehrávat třeba ve vašem sousedství, což z nich činí mnohem přitažlivější záležitost, než se na první a hlavně povrchní pohled může zdát.  Zamrzí fyzický stav Briana Dennehyho, který bez opory již sotva chodil, ale jeho závěrečný monolog je možná i díky tomu tak silný. ()

Renfield

Přátelství, které v tomto případě zažívá Del a Cody, sice není nic nového a samozřejmě jsou filmy, v nichž bylo tohle téma zpracované zajímavějším způsobem. Ale ani Driveways nezaostávají a nabídnou třeba závěr, který není právě pro to téma tím nejtypičtějším. Tím nemyslím nějakou zásadní pointu, přesto to nejlepší možné zakončení a při Delově monologu velmi hluboké zamyšlení. Ale není to jen o nich, proměnou si tu projde Kathy, k čemuž ji vlastně pomůže její sestra... Při jejím poznávání poznává i jiné, což ji postupně mění. Příjemný film. 75% ()

Lacike

Obohratý príbeh jak sa starý osamelý dedko skamaráti s s jednou slobodnou mladou matkou a jej synom. Po každej stránke je to ale také vlažné a tempo by spomalilo aj slimáka. Nezachráni to ani Dennehy v jeho poslednej hlavnej úlohe. Výsledkom je veľká nuda a nechytá sa to ani na Hallmarkovské filmy tohto typu. 4/10. ()

blackJag

"NAJEDNOU NEZBÝVÁ ŽÁDNÝ ČAS." GRAN TORINO v indie verzi? Fakt mi to tak přišlo, minimálně přísady sedí. Je to ale nějaké hodně líné, tvůrci se celkem alibisticky vykašlali na cokoliv, co by byť jen vzdáleně připomínalo děj... Umělecký záměr? Ok, dejme tomu, ovšem spíš to na mě působí jako kalkul a chorobný nedostatek invence... Jeden z posledních filmů Briana Dennehyho - má tu jeden pěkný moment v závěru, jeho monolog o životě vyznívá velmi opravdově a smutně. 50% ()

• Malý Cody utečie od chlapcov zo susedstva po bitke bez tabletu, na ktorom sa hral, oni pritom sledovali TV. Potom už ho má pred sebou u Dela na verande. (GabrielGabko)