Asphalt City

• USA Black Flies (pracovný názov) (viac)

V New Yorku se Ollie Cross (Tye Sheridan), mladý řidič sanitky, připojuje k Gene Rutkovskému (Sean Penn), zkušenému lékaři záchranné služby. Je konfrontován s extrémním násilím a poznává rizika povolání, které každý den otřásá jeho představami o životě a smrti. (mac000)

Arsenal83

Slušný film z pohľadu záchranárov, ktorí sa potýkajú so samými problémami. V podstate veľká časť tých zranených ani nemá o nich záujem, smradľavé socky im nadávajú, pľujú na nich, hovoria, ako ich nenávidia. Tož, neviem prečo takých rovno nevyjebať z vozíka na cestu. Dosť depresívne sledovanie práce, ktorú by z tejto perspektívy chcel len málokto robiť. Otázka je, či tá perspektíva je skutočná, či naozaj väčšina tej práce je o hajzloch okolo, ktorým máte pomáhať a ešte máte za nich obrovskú zodpovednosť. Dosť nepríjemná šichta, keď namiesto vítanej pomoci neviete, kedy narkoman vytiahne na vás nôž. Scenár mi príde až príliš pochmúrne zasadený, nedáva skoro žiadne nádeje na svetlo. Stav zdravotníctva asi nebude nikde ľahký, aj u nás záchranári hromžia, že im nadávajú, ja som zas počul, ako záchranári hromžili na pacienta a pomimo im je aj jedno či rovno skape, takže asi tých pohľadov na vec bude viac a u nás to platí možno dvojnásobne. Ťažko hodnotiť, keď žijete v krajine, kde vám vyoperujú zdravé oko, aby ste nevideli vôbec nič, prípadne prevŕtajú zdravé koleno, lebo veď kto má vedieť podľa snímku, ktoré je ľavé a ktoré pravé, no a v Prahe nedávno urobili potrat nesprávnej žene. Ono to je asi na oboch stranách tipos bingo, či sa dočkáte niečoho dobrého. ()

sochoking

Tieto drámy z nočného New Yorku plného hluku, ošarpaných lacných bytov, v ktorých žijú hlavní hrdinovia, mám veľmi rád. Samotná myšlienka filmu, kedy sa konfrontuje služobná skúsenosť s mladíckou neskúsenosťou, sa mi tiež páčila. Film je rozhodne k zamysleniu. Niektoré situácie boli fuckt na palicu. A Sean Penn vo svojich 63 rokoch absolútne namakaný! Výborná dráma na sobotný večer. 80% ()

EvilPhoEniX

Brutální, mrazivé, tísnivé, nepříjemné, temné a hodně realistické. Pecka jak sviň!! Tak trochu Patrola, akorát s mediky a musím říct,že jsem byl slušně zažraný do obrazovky. Příběhově je to velmi jednoduché, ale o děj tu naštěstí nejde. Máme tu sympatického Tye Sheridana, který začíná jako Rookie záchranář a dostane za parťáka zkušeného veterána Seana Penna ( slušnéj návrat!) a celý film sledujeme jak chodí od případu k případu v drsném městě New Yorku a bude to hutný! From Junkies to drug addicts.  Dle filmu se to jeví jako hodně nezáviděnihodný job, kde pacienti Vás těžce fuckují, kolegové Vám dělají kanadské žerty ve stylu, že Vám dají mrtvého psa do skříňky, dostáváte se do velmi těžkých a náročných situací. kde občas máte možnost i o rozhodnutí životu " Má cenu zachránit drogového dealera nebo čerstvě narozené dítě, které se válí v krvi od HIV??!!" Brutální atmosféra New Yorku protkaná násilím skrz na skrz. Postřelené oběti, infarkty, pokousání psem, předběžné porody, násilí vyvolané gangy, schizofrenici a oběťi domácího násilí. Do toho skvělé herecké výkony, solidní dialogy a nějaký ten zvrat!! Velká Paráda. 8/10 ()

Filmmaniak

Odvrácená strana snu o zachraňování lidských životů vyprávěná z pohledu začínajícího zdravotníka, který je přiřazen v New Yorku jako parťák ke zkušenému paramedikovi, postupně ale přichází nejen o počáteční iluze, ale i o vlastní příčetnost a víru v lidskost. Společně totiž jezdí se záchrankou k těm nejtěžším případům v ulicích Brooklynu, takže jim dělají společnost hlavně pobodaní drogoví dealeři, oběti přestřelek a domácího násilí, předávkovaní feťáci, dlouho uleželé mrtvoly a podobně. Film záměrně ukazuje jen to nejhorší, co může zdravotník (jimž je v závěrečných titulcích vzdán hold) během služby zažít, aby to na něm ponechalo psychické následky. To z filmu činí i díky dravé režii a precizním hereckým výkonům docela intenzivní a strhující podívanou, zároveň ale kvůli tomu snímek vyznívá manipulativně, což v závěru podtrhne i jeho srdceryvné finále. ()

meatball

Hektolitry krve, žádnej bulšit, dobrej Penn a krutej Pitt. Asphalt City se může v klidu zařadit k těm nejsyrovějším "městským" snímkům posledních dekád. Kdyby se tvůrci bývali vysrali na dlouhý hluchý místa, určený asi pro rozjímání nad zmarem, přidali scénáristům, a především vyrazili z castingu Sheridana, kterej to neskutečně kurví, mohla to bejt bomba. ()