Malé městečko Little Tall Island ležící u pobřeží Maine čekají krušné chvíle. Jeho obyvatelé se důkladně připravují na mohutnou sněhovou bouři, která má být nejhorší za posledních sto let. V nejvypjatějším okamžiku se však z vánice vynoří zlo mnohem děsivější, tajemný cizinec, který si říká Andre Linoge. Zná i ta nejtajnější temná tajemství každého obyvatele městečka a využívá je k tomu, aby některé z nich přinutil k sebevraždě, jiné pro změnu k vraždě. Pokaždé přitom předává obyvatelům velmi jednoduchý požadavek. Tvrdí: "Dejte mi co chci a já půjdu." Andre je ve skutečnosti ďáblův posel a to, co chce, je jedno z dětí Little Tall Islandu. Dítě, které by vychoval jako nástupce, tak, aby mohlo časem převzít jeho pozemské povinnosti. Přestože je totiž jeho život mnohonásobně delší, než život lidský, není Linoge nesmrtelný a tak za sebe musí vycvičit nějakou vhodnou náhradu. Jeho moc je veliká. Nejenže zná tajemství každého člověka ve městě a může všem udělat za života skutečné peklo, ale může dokonce zničit celé město. A v městečku je jen jediný člověk, který má dost síly, aby se mu postavil. Šerif Mike Anderson, který se snaží uchránit obyvatele nejen před bouří, ale také před zlem v podobě Andrého.

Trojdílný americký horor vznikl v roce 1999, kdy ho jako televizní minisérii natočil režisér Craig R. Baxley (Action Jackson, Temný anděl) podle námětu a scénáře Stephena Kinga, jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů. Bouře století je první námět, který nevychází z knižní předlohy, ale King ho napsal přímo pro televizní minisérii. Přestože původně chtěl napsat pouze scénář, nakonec příběh zpracoval také jako klasický román, který vyšel krátce poté, co byla třídílná minisérie v premiéře uvedena na obrazovkách. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Aj ked sice nizkorozpoctak, ale slusny film o mohutnej snehovej burke. A konecne nieco pre mna ako laika -nedouka , tu asi budu vystudovane filmove teoretiky - elitari dstit siru a prskat ohen. Nema to tie filmovo teoreticke picoviny ako naracia, vyktymyzacia, rigidne paradigma, alebo profundalne metaforicku kvintesenciu. To je daco pre Bludmana alebo Madsbendera, ktory je adminom tej extremne smradlavej zumpy filmova teoria. naopak sol sledoval osudy tolkych ludi az mi zacali splyvat v neurcity hybridny mix. Oplatilo sa ale pockatm, marziva atmosfera stala zato - stalo sa mi to same ako u genialneho Psycha 1960 od Hitchcocka. Dramaticke casti su krasne previazane s tymi brutalnejsimi a divak sa dozvie kopu tajomstiev a hriechov obyvatelov maleho mestecka Little Tall. 86 % ()

Matros

Tak tuhle ,,kingovku" fakt můžu. Skvělá atmosféra panuje v městečku odříznutého sněhovou bouří od zbytku světa. Dobře napsané a zahrané postavy, skvělá hudba a záporák, který by byl v samostatném hodnocení na 5 hvězd. Avšak nic není dokonalé, a tak musím poukázat na velmi (VELMI) dlouhou stopáž, která asi nebude všem vyhovovat. No ale já jsem velice spokojen. ()

JASON_X

Řekl bych, že velice zdařilý filmový King, navíc s tím nejpůsobivějším záporákem ze všech filmových Kingů. A s uspokojením jsem také aspoň jednou viděl, že v pohádce nezvítězilo tzv."dobro" nýbrž tzv."zlo", a že charismatický André Linoge to na plné čáře natřel nesnesitelně otravnému Majkovi Dušínovi Andersonovi. ()

Terva

Gary Chang dělal hudbu k filmu natočenému podle námětu Stephena Kinga. Ten má i produkci. ČÁST 1 - NOC PRVNÍ.......... CITÁT - Na tomto světě musíte platit. Někdy i vším, co máte.......... André Linoge ( Colm Feore ) přichází na ostrov za nějakým účelem, který nám zatím není řečen. Jeho hůl je perfektní. Mám otázku, je to ta samá, co má hlavní hrdina filmu Mrtvá zóna ? CITÁT - Zrození z hříchu, vždy značí pýchu. A pýcha tvá, teď konec má.......... Bouře přichází, ale není to bouře, které by se obyvatelé ostrova měli bát. Z bouří přichází i mnohem vetší zlo, než kdy poznali. ..........dejte mi co chci a já odejdu.......... ČÁST 2 SVÍTÁNÍ.......... Série záhadných úmrtí a divoký úsměv André Linogeho nás pomalu provází první nocí a také začínáme chápat, co asi tak bude chtít. CITÁT - Kde máte hůl ?.......... Plechovka od jablečného džusu má pěknou etiketu. Místo jablka je na obrázku vršek hole z vlčí hlavou....... já, konvička malá, pěkná jsem, zde hubička má je, tady ouško vem. Když se dohřeju tak zapískám, pak čaj, zaleju vám, to ráda mám........... André zatím dokazuje, že zná temná tajemství všech obyvatelů ostrova a zahrává si z jejich životy. CITÁT - Zabijeme ho, nikdo se to nedoví. Co je na ostrově, je naše. I Dolores Claibourneová to věděla - povídá starosta města........... ČÁST 3 DEN PRVNÍ.......... ..........Bože, proč já ??!!!! Proto že mě příšerně štveš !!!........ Nejmrazivější scéna je ta, kdy se vlčí hlava na vrchu Andreho hole změní na psí a děti se jí dotknou. Už není pochyb, co Andre Linoge chce, nebude lehké mu to dát, nebo snad jo ?? .......... K FILMU ......... Nejlepší charisma měl Andre, ostatní jsou jen loutky. Film je docela napínavý jen škoda, že toho zla ukazovaného na ostrovanech bylo málo. Chtělo to víc toho napětí, které pak všechny dovedlo k činu, který udělali. První dva díly jsou, dle mého, moc krátké a třetí díl je zase moc zdlouhavý. Hudební doprovod byl slušný. CITÁT - Buď tímhle městem skončím, nebo začnu.......... ()

Rockwood

Takhle jednou pozdě večer pustím televizi a vidím tam takový tipický americký starší (tím nemyslím moc) horor, tak si říkám nevypadá to špatně. Dívám se dál a docela mě to zaujalo. Když jsem si o reklamní pauze zjistil název filmu a zároveň zjistil že se jedná o film od Stephena Kinga, tak sem to žral ještě víc. Taková dobrá změna po dlouhé době. No herecké provedení nebylo zrovna nejlepší, ale nejhorší taky ne. Čtyři hvězdičky, protože by to mohlo být i lepší. ()

• Príbeh "Bouře století" sa odohráva na tom istom ostrove, na ktorom sa odohrával aj príbeh Dolores Claibournovej, ktorá je tiež jedným z diel Stephena Kinga a je vo filme aj priamo spomenutá. (Kadas97)
  • Stephen King se ve filmu objeví hned v úvodu v roli televizního právníka. (fisus)